Hokejisté Plzně prohráli ve čtvrtfinále s Libercem potřetí v řadě a v sérii tahají za kratší konec.

Ve čtvrtečním duelu už zase na plzeňském ledě padli přes statečný boj 2:3, stejným poměrem prohrávají i v sérii a od vyřazení dělí vítěze základní části jen kousek. Už v sobotu svedou indiáni další zápas v Liberci a jen vítězství je udrží ve hře o semifinále.

Pátý zápas čtvrtfinále štípal jak sibiřský mráz. Ostré střety, potyčky, hala ve varu. Už ve druhé minutě se před libereckým Pincem zjevil v šanci Dvořák, ale gólman jeho teč kryl. A udeřilo na opačné straně. Po nájezdu dvou na jednoho, spuštěném prohraným soubojem obránce Bendy, se střelou do odkryté branky prosadil liberecký Klimenta. A od 17. minuty honili indiáni už dvoubrankové manko. Po rychlém průniku a objetí plzeňské branky skóroval Nedorost. S Plzní mohlo být ale i hůř. Ve 13. minutě byl totiž v nájezdu stažen hostující Nedvěd. Sudí nařídili trestné střílení, ale domácí gólman Pöpperle si s Nedvědovo exekucí poradil.

Do druhého dějství vlétli indiáni jako čerti. Většinu času se hrálo před libereckou brankou a Pinc se často ocital v úzkých, ale skóre se neměnilo. Naopak hosté drcení plzeňským tlakem podnikali rychlé výpady do odkrytého pásma Plzně a na pozoru se musel mít i Pöpperle. Plzeň nepolevovala ve své snaze a byla odměněna. V 33. minutě pronikl zprava do útočného pásma Stránský, přihrál Dvořákovi, který se od zadního mantinelu natlačil před Pince a zavěsil. Bouři radosti v domácím táboře ale z protiútoku zhasil znovu Klimenta, který zblízka využil signalizovaného vyloučení. Ani to Strakovu armádu nezlomilo a ta v 37. minutě nastartovaná početní výhodou udeřila podruhé. Zdálky vypálil Benda a vyražený puk zametl do sítě Vampola.

Plzeňský boj o vyrovnání ve třetí části gradoval. Modrobílí mocně povzbuzovaní zaplněnou ČEZ Arenou se rvali jako lvi, tlačili se před Pince, ale další projektil do kožichu libereckých šelem už nenapálili. V 52. minutě protlačil puk zblízka pod brankářem Dvořák, ale sudí po poradě s videem gól neuznal. Pöperle se vytáhl proti nájezdu Klimenty. Ještě v 59. minutě pálil na Pince nebezpečně zpoza klubka hráčů Hvila, ale ani to ani krátká power play srvonání stavu nepřineslo.

Řekli po boji:

Útočník Petr Vampola: První třetina se nám nepovedla, a i když jsme potom ve druhé a třetí části byli lepším týmem, vyrovnat manko jsme už nestihli. V sérii prohráváme 2:3, ale v sobotu je další den, další utkání a my jedeme do Liberce s tím, že tam chceme šestý zápas vyhrát a vrátit tak sérii ještě znovu do Plzně. V tom utkání se ukáže, jaký jsme tým. Teď v tom krátkém čase do sobotního zápasu si musíme v hlavách připomenout ty věci, které nám přinášely úspěchy v sezoně. Vsadit na partu, na tým a odvrátit vyřazení.

Obránce Jan Benda: Jako v minulých dvou utkáních v Liberci jsme pustili soupeře do vedení a první inkasovaný gól beru na sebe. Prohrál jsem souboj s Nedorostem a bylo z toho přečíslení a gól. Teď večer to můžeme ještě v hlavách probírat, někteří z nás budou asi těžko usínat, ale přijde nový den, čeká nás nový zápas, a tam se ukáže. Nejsme horším týmem než Liberec, soupeř si jen teď víc věří, ale my také máme na co navazovat. Můžeme se opřít o svou hru, o svůj systém a ještě sérii otočit.
Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (Plzeň): Zápas jsme si prohráli už v první třetině. Do utkání jsme špatně vstoupili, chybu zkušeného beka jsme zaplatili gólem a inkasovali potom ještě jednou. Sice jsme se potom vzepjali k obrovskému tlaku, kluci podali srdnatý výkon, ale chybělo mu víc gólů. I proto, že liberecký gólman byl znovu výborný a obětavě hrající tým před ním si už výhru pohlídal. Už dávno v téhle sérii nejsme favoritem, ale v sobotu se pokusíme o nemožné, aby se série vrátila k rozhodujícímu zápasu znovu do Plzně.

Filip Pešán (Liberec): Utkání mělo všechny atributy play off. Oboustranně vysoké nasazení, časté souboje a snahu rozhodnout. Do utkání jsme dobře vstoupili a i když nás potom Plzeň trápila, její tlak jsme ustáli. Získat zápas na ledě soupeře je vždy povzbudivé, ale jak se říká poslední krok bývá vždy těžký. V sobotu v Liberci ale uděláme maximum pro úspěšné završení série.

Plzeň – Liberec 2:3

Muž zápasu: Klimenta. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0. Branky a nahrávky: 33. Dvořák (Stránský), 37. Vampola (Benda, Modrý) – 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7, využití: 1:0. Diváků: 7745. Stav série: 2:3.

Plzeň: Pöpperle – Benda, Modrý, Chvátal, Jiří Hanzlík, Dresler, O´Brien, Malena – Vampola, Straka, Vlasák – Bomersback, J. Kovář, Adamský – Hvila, Vostřák, I. Padělek – Stránský, Heřman, Dvořák – Vostřák. Trenér: Jelínek.

Liberec: Pinc – Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub – Klimenta, Nedvěd, Nedorost – Bartovič, Kašpařík, Podkonický – Ondřej, Blatný, Matějovský – Špaček, Dušek, Víšek – Kica. Trenér: Kalous.