V zahajovacím zápase sezony se od 10.45 hodin mezi sebou utkají hokejisté Čápů a Nýrska. Vítěz loňského ročníku, AHC Dynamo, začíná svou cestu za obhajobou soubojem s HC Tomahawk. Utkání startuje zítra na zimním stadionu v 16.00 hodin. V dalších zápasech svedou bitvy týmy Vačic a Poběžovic, respektive Vizi a klatovského Tanga. „Startujeme již jedenáctý ročník, to je skvělé. Příznivcům budou k dispozici online přenosy z utkání i naše facebookové a webové stránky,“ prozradil ředitel soutěže Luboš Hosnedl.

Soutěž bude probíhat od září až do března roku 2020. Vstupy na jednotlivé zápasy jsou zcela zdarma, hrací dny se pak příznivci ledního hokeje dozvědí na stránkách ZS Klatovy v rozpisu ledu pod označením Š.L.A.H nebo na webových stránkách ligy.

O Šumavské lize amatérského hokeje: Jedná se o neregistrovanou soutěž nijak nepodléhající jakémukoliv sdružení či společenství. Vše je zcela dobrovolné, a tak i nenárokovatelné.Všichni zúčastnění svým uveřejněním na soupiskách týmů berou toto na vědomí a souhlasí se všemi podmínkami. Všichni hrají na vlastní riziko a každý nese za své činy zodpovědnost. O umístění v celkové tabulce rozhoduje větší počet bodů, vzájemné zápasy, skóre a vyšší počet vstřelených branek.

Šumavská liga amatérského hokeje, 1. kolo – neděle 10.45: HC Čápi – HC Nýrsko 2009, 12.25: Vačice – Poběžovice, 16.00: HC Tomahawk – AHC Dynamo, 17.40: HC Vizi Auto – HC Tango Klatovy.