Dva body, tedy jakákoli výhra třeba v prodloužení či na nájezdy, posune Západočechy do vytouženého předkola play off.

Mezi elitu extraligy, ke které měli indiáni po osmnáctém kole, kdy se registrační kauza provalila, zapeklitě daleko.

Po administrativním pochybení přišla Plzeň, ale i Mladá Boleslav a Kladno, o do té doby perně vydřené body. A v případě prvních dvou týmů to byla pořádně velká porce.

Po neuvěřitelné stíhací jízdě teď klepou či spíše buší Plzeňané na bránu vyřazovací části.

Pokud indiáni neprohrají, může se ve středu večer slavit.

„Očekávám urputný boj o každý centimetr ledu. Hokejová krása to nebude, ale o krásu v takové chvíli nejde,“ pravil plzeňský kouč Marian Jelínek.
Navíc se věci v klubu pohnuly i jiným směrem.

Většinovým vlastníkem extraligové Plzně se stal Martin Straka, který je vedle toho zároveň i kapitánem týmu a generálním manažerem.

Straka odkoupil vlastnický podíl od podnikatelů Jiřího Vlasáka a Zdeňka Pechra ve společnosti HC Plzeň Investments, která je sedmdesátiprocentním vlastníkem západočeského klubu.

„Martin je k dnešnímu dni (úterý 15. února – pozn. red.) skutečně jediným akcionářem,“ uvedl právní zástupce klubu Tomáš Tesař.

Že ve středečním klání půjde o hodně oběma klubům, dokazuje i fakt, že na střídačce hostů bude na brněnský tým opět dohlížet i šéf klubu Libor Zábranský. Jen výhra totiž Moravanům zachová naději.

„Doufám, že výkon mužstva bude mít stoupající tendenci a zápas zvládneme,“ věří svým svěřencům trenér hostů Ladislav Lubina.

„Přes koho je možné se do play off dostat? O tom vůbec nechci spekulovat. Musíme se dívat sami na sebe. Musíme uhrát devět bodů, a buď bude potom mít někdo bodů míň nebo ne,“ dodal rezolutně.