Věděli, že jedou na led velmi ofenzivně laděného soupeře, který své fanoušky baví velkým množstvím vstřelených gólů. Sedm a půl branek na zápas budí vskutku respekt. Pochopitelně, právem. Poctivě se na to připravovali, ale stejně to nakonec nestačilo. Výrazně.

Hokejisté Klatov prohráli ve středu v sedmém kole druhé ligy na ledě favorizovaného Mostu vysoko 1:9 a propadli se v tabulce severní skupiny třetí nejvyšší domácí soutěže až na čtvrtou příčku.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř a v zápase se potvrdilo, že společně se Sokolovem je Most celek, který má před ostatními týmy v celé soutěži výkonnostní náskok. Do mostu jsme jeli s hodně mladým týmem, v sestavě jsme měli spoustu juniorů. Ti zkušenější jako Kristl nebo Houfek nám chyběli. Navíc nám delší dobu schází také Pepa Roubal a Sysel, kteří jsou nemocní nebo zranění,“ říká trenér Klatov Michal Straka.

„V první třetině jsme se ještě tak nějak drželi. Byli jsme soupeři blízko u těla, dobře napadali, nedávali mu prostor, dodržovali jsme nastavený systém. Úvodní část zápasu byla tedy podle mého názoru z naší strany slušná. Bohužel, v prostřední části jsme úplně vypadli z role, nedokázali jsme udržet nastavený trend z úvodu zápasu a domácí nám nastříleli nějaké góly,“ konstatoval zklamaný klatovský kouč.

„Klíčovým momentem zápasu byl podle mě závěr druhé třetiny, kdy jsme za stavu 1:4 hráli přesilovku pět na tři. Hráči to ale sehráli tak špatně, že jsme z této početní výhody sami inkasovali. Tím bylo asi definitivně rozhodnuto. Zatím nás vlastní přesilovky srážejí. Místo toho, abychom si jimi pomohli, tak v nich dostáváme branky,“ čertil se Straka.

V závěrečné periodě zápasu domácí přidali další čtyři branky a dokráčeli si v „suchém triku“ pro jednoznačně vítězství 9:1. „Chtěli jsme se ještě pokusit to dohrát tak, abychom alespoň tu poslední třetinu vyhráli. Na začátku jsme tam ještě měli nějaké šance z doznívající přesilovky. Například Eret šel sám na branku. Bohužel, neproměnili jsme nic a soupeř nám naopak ze svých příležitostí přidal další branky,“ komentoval poslední část utkání trenér Michal Straky.

Klatovům nezbývá nic jiného než hodit drtivou porážku za hlavu. Už v sobotu je čeká další zápas – doma proti Letňanům (v 17.30 hodin).