Jednatřicetiletý sportovec se přesunul ze švýcarských Alp na Apeninský poloostrov, kde už tuto neděli absolvuje ještě věhlasnější, navíc o 15 kilometrů delší Marcialongu. „Už se moc těším, i když mám pocit, že Marcialonga a Vasův běh mi v poslední době úplně nejdou. Nejsou to aktuálně závody pro mě,“ připustil Jan Šrail v rozhovoru pro Deník. „Zkusím tentokrát i sprinterskou prémii, ale rozhodně bych rád jel také na celkové umístění,“ doplnil záhy.

Zdroj: Youtube

Marcialonga v Itálii byla dvakrát oceněna jako závod roku v kalendáři seriálu. Její počátek se datuje už do roku 1971, kdy si temperamentní Italové usmyslili odstartovat novou éru vlastní verze slavného Vasova běhu ve Švédsku.

Jan Šrail skončil na prestižní La Diagonela Engadin na 23. místě.
Velká spokojenost, hlásil Šrail a chválil parťáka. Teď míří na Marcialongu

Italská klasika se může pyšnit spektakulární atmosférou, neboť její trať vede malými historickými vesnicemi této země.

Ty jsou charakteristickým znakem podniku a každoročně přilákají tisíce lyžařů, které podporují hlasité davy fanoušků a přihlížejících.

Zdroj: Visma Ski Classics

Zdroj: Visma Ski Classics

Nedělní závod mužů začíná v osm hodin ráno v Moeně ve Val di Fassa a na prvních dvou desítkách kilometrech nabídne stoupání do Canazei. Závod poté finišuje po sedmdesáti kilometrech na hlavní ulici Cavalese ve Val di Fiemme.

Týden hokeje v Sušici - 25. ledna 2022.
PODÍVEJTE SE: Děti si hokejový trénink užily, velké nadšení vzbudil maskot Puk