V Praze na Kobře prohráli po velmi dobrém výkonu 2:4 a pak deklasovali HC David Servis České Budějovice díky famózní pasáži mezi čtyřicátou a padesátou minutou, ve které vstřelili čtyři branky, vysoko 8:3.

V sobotu čeká mladou družinu trenéra Michala Straky první soutěžní utkání před vlastními fanoušky. Na západ Čech přijedou Králové z Písku, se kterými se Klatovy v přípravném období dvakrát utkaly. Zatímco na jihu republiky zvítězily jednoznačně 5:1, na domácím ledě s Pískem padly v tuhé bitvě 0:1 po prodloužení, když inkasovaly až deset vteřin před koncem.

Oba týmy se tak dobře znají a dalo by se říct, že se nemají čím překvapit. Trenér Straka ale tentokrát očekává úplně jiné utkání, než jaká byla k vidění v přípravě. „Myslím si, že to bude odlišný zápas. Je to mistrák, tentokrát půjde o body. Nevím, s jakým týmem k nám Písek přijede, ale myslím si, že sestava soupeře bude velmi podobná té, která proti nám nastoupila v přípravě. Uvidíme na ledě, ale určitě chceme uspět,“ říká trenér Klatov.

Souboj mezi domácími Klatovy a týmem IHC Králové Písek začíná v sobotu na západě Čech v 17.30 hodin.