Mužík, který si prošel mládeží plzeňské Škodovky a na sever Evropy se vydal v sedmnácti letech, zvolil změnu angažmá z důvodu malého herního vytížení v Lulee. Obzvlášť, když klub podepsal smlouvu se zkušeným 34letým forvardem Mario Kempem a o rok mladším Finem Tomim Sallinenem.

Radek Mužík.Radek Mužík ještě v dresu Luley.Zdroj: Luleå HF

„Když jsme podepsali smlouvu s Mario Kempem a Tomim Sallinenem, věděli jsme, že mezi útočníky bude docela plno. Nebyli jsme tedy překvapeni, když jsme slyšeli, že Radek si chce najít nový klub, aby získal více herního času,“ řekl sportovní manažer Luley Stefan Nilsson. „Jsem připravený hrát a soustředím se na to, abych dal Örebru vše, co umím,“ prohlásil Mužík v rozhovoru pro klubový web svého nového zaměstnavatele.

V dresu aktuálně šestého týmu tabulky švédské SHL si už Mužík odbyl premiéru. Ve čtvrtečním utkání na ledě HV 71 nastoupil ve čtvrté formaci mladíků s Leo Carlssonem a Miltonem Oscarsonem. Örebro především díky pěti bodům (2+3) Lotyše Rodrigo Abolse zvítězilo 7:4. Nový klub Radka Mužíka uspěl i v sobotu na ledě Oskarshammu, tam ale jednadvacetiletý rodák z Klatov nenastoupil.

„Radek Mužík během čtvrtečního zápasu proti HV 71 utrpěl zranění a pro dnešní večer není k dispozici. Radka čeká další vyšetření začátkem příštího týdne," okomentoval klub, jenž byl založen v roce 1990, jeho absenci.

TJ Drahonice - TJ Sušice (na snímku hokejisté v bílých dresech) 3:3.
PODÍVEJTE SE: Dělba bodů. Hokejisté Sušice remizovali s Drahonicemi