Na hráčích je již patrná únava, ale po čtvrtečním souboji se Sokolovem jim čtyřdenní galeje skončí.

„Máme to soustředění dost fyzické, což je už docela znát. Ale třeba tady v Klatovech byl ze začátku lepší led než v Plzni. Ta vedra ničemu také nepřidávají, ale tady je to docela slušné. Všichni jsme věděli, že tohle bude pro kluky nejtěžší,“ popisoval ve středu Straka na klatovském zimním stadionu náročnost přípravy.

Soustředění vrcholí čtvrtečním soubojem s ambiciozním Sokolovem. Co očekává od prvního domácího zápasu Klatovských jejich kouč? „Minulou sezonu hráli nahoře, mají zkušené mužstvo, jsou tam hráči, co si zahráli i extraligu,“ nastínil Straka.
„Pro nás je to samozřejmě kvalitní soupeř. Máme hodně mladý tým, takže musíme hrát tyhle těžké zápasy, aby si naši kluci zvykli. Čím dříve se to povede, tím to bude lepší. Uvidíme, jak ten zápas bude vypadat. Výsledkům z těchto přípravných zápasům nepřikládáme takovou váhu, ale zaměřujeme se na dobré výkony a plnění nacvičených věcí.
Během přípravy se hokejisté z Klatov zaměřují na hru v defenzivě. V posledním zápase s Kadaní dostali Klatovští pět branek po chybách v obraně.

„V obranné fázi jsme si nedrželi místa. Musíme zapracovat na obranném systému. Také chceme hrátv obranném pásmu v blokua přečíslovat. Snad se nám to podaří dostat těm klukům do hlavy,“ věří Straka.

HC Klatovy jsou v následující sezoně nalosovány do skupiny Sever, kde na ně čekají HC Děčín, HC Draci Bílina, HC Řisuty, HC Baník Sokolov, HC Kobra Prahaa Mostečtí Lvi.

„Určitě se chceme dostat do play off. Z naší skupiny postupují pouze čtyři mužstva, takže to nebude úplně snadné, ale uvidíme. Ještě také zjistíme sílu soupeřů,“ předeslal Straka cíle do nové sezony.

A jak se novému kouči zatím líbí klatovské angažmá? „My jsme tady maximálně spokojení. Podmínky tu máme ideální, časy ledu nám vyhovují. Máme tady zajištěné ubytování, stravu, takže fakt super,“ dodal klatovský trenér.