Ačkoliv měl klatovský tým po celý zápas optickou převahu, dokázaly domácí Břasy nakonec strhnout vítězství na svoji stranu.

Týmu z Pošumaví chyběli nemocní Karel Janoušek, hrající trenér Marek Kochman, kapitán Václav Kopidlanský, Pavel Kaňák a Radek Mužík.

Hosté se sice patnáct vteřin před první přestávkou ujali vedení gólem Papouška po přihrávce V. Kochmana, ale Břasy ve druhé třetině stav po hrubkách Klatovanů otočily. Nejdříve nechali klatovští hráči ve štychu svého gólmana, kterého překonal domácí hráč po samostatném úniku. Poté skóroval z mezikruží zcela neobsazený hráč Břas. V 53. minutě závěrečného dějství klatovský David Vlček po spolupráci s V. Kochmanem vyrovnal, ale hokejisté Břas strhli minutu a půl před závěrečnou sirénou vedení na svoji stranu, když využili početní výhody.

Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1. Branky Klatov: 20. Papoušek (V. Kochman), 53. D. Vlček (V. Kochman). Vyloučení: 11:10 , navíc 10 minut M. Vlček (KLT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 50. Sestava Klatov: Přerost – Jiříček, O. Pressl, Papoušek, Novák, Kuželík – Kořínek, Smáha, Tománek – Hanák, V. Kochman, D. Vlček – Turhobr, Rajchl, M. Vlček.

„Břasy předváděly pomalejší styl hokeje, čemuž jsme se my tak dokonale přizpůsobili, až jsme na to doplatili. Vyrobili jsme hrubky, které soupeř potrestal. Navíc tým Břas dokonale podržel gólman,“ konstatoval klatovský útočník Petr Turhobr.