Klatované v téměř kompletní sestavě měli celý, oboustranně velmi slušně hraný zápas pod kontrolou.

Hosté se už ve 3. minutě zápasu ujali vedení, když Jiříček výborně zachytil puk na modré, posunul jej na Kořínka, který nezaváhal. Klatovští udávali tempo hry a svoji převahu vyjádřili brankově ještě v 19. minutě úvodní třetiny, když po spolupráci s Tománkem se přesně pod víko trefil Smáha.
Plzeňané se nechtěli smířit s nepříznivým stavem a přidali, jenomže proti jakékoliv změně byl především gólman Klatov Přerost, který svůj tým podržel. Naopak ve 33. minutě hry zaúřadovala klatovská bratrská útočná dvojice Kochmanů. Vladislav našel Marka, který z mezikruží zvýšil náskok hostů na rozdíl tří branek.

ES Plzeň - SKP Klatovy 1:5

Obraz hry se příliš nezměnil ani v závěrečné třetině zápasu. Klatovští ve 47. minutě využili dvojnásobné přesilovky a akci V. Kochmana a Pressla gólem zakončil M. Kochman. Domácí už pak hráli vabank a přece jen dokázali klatovskému Přerostovi pokazit cestu za čistým kontem. V 55. minutě ho překonal Šimán. Ale to bylo ze strany Plzně vše. Konečný účet zápasu podtrhl v 59. minutě hry klatovský M. Vlček, který společně se svým spoluhráčem Rajchlem ujel, oba společnými silami přečíslení výborně vyřešili.

Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2. Branky: 55. Šimán (Jindřich, Zdvihal – 3. Kořínek (Jiříček), 19. Smáha (Tománek), 33. M. Kochman (V. Kochman), 47. M. Kochman (V. Kochman, Pressl), 59. M. Vlček (Rajchl). Rozhodčí: Martinec – Markov, Lang ml. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 24. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Sestava SKP Klatovy: Přerost – Kopidlanský, Jiříček, Vracovský, Pressl, Kuželík, Vítek – Smáha, Tománek, Kořínek – V. Kochman, M. Kochman, Hanák – M. Vlček, D. Vlček, Janoušek – Rajchl.

M. Kochman: Hráli jsme disciplinovaně

Klatovy/ Maximálně spokojený byl po nedělním utkání hokejového přeboru Plzeňského kraje mužů hrající trenér SKP Klatovy, který v Třemošné porazil Ekonomické stavby Plzeň 5:1, Marek Kochman. „Hráli jsme velmi diciplinovaně a zodpovědně dozadu, podržel nás gólman. Měli jsme po celý zápas hru pod kontrolou,“ uvedl kouč, který si pochvaloval výborný výkon hlavního sudího Martince. „S takovým jsem se dosud v přeboru nesetkal. Řídil zápas s citem,“ dodal.