V úterý od 17.00 hodin v Klatovech se oba týmy utkají počtvrté. Pro Indiány půjde o generálku před hokejovou Ligou mistrů.
Přátelský zápas bude zajímavou konfrontací, protože v kádru Klatov působí řada hokejistů působících v minulosti v mládežnických výběrech Škody Plzeň. A navíc mužstvo Klatov trénuje bývalý kouč Indiánů a staršího dorostu Škody Michal Straka.

„Klatovy jsou naším partnerským týmem a přátelské zápasy s nimi hrajeme každý rok a nechtěli jsme to měnit. Jediné, co jsme chtěli, aby zápas nebyl naším posledním utkáním před extraligou,“ vysvětlil trenér Škody Plzeň Ladislav Čihák.
Příležitost prý dostanou mladší hráči. „Uvidíme tak konfrontaci mladých, protože mužstvo Klatov je dost obměněné a je mladé. Nikde ale není napsáno, že někteří klatovští mladíci nedostanou příležitost jinde,“ říkal Čihák.

Do plzeňské branky by se měl postavit Dmitrij Milčakov. „Je ale možné, že se to ještě změní,“ nevyloučil trenér Plzně.
Před Ligou mistrů, ale hlavně domácí extraligou se trenérům krystalizuje složení obranných dvojic a útočné formace. „Trošičku se nám to rýsuje. V Klatovech bych chtěl vyzkoušet a dát dohromady ještě jednu lajnu, kterou mám v hlavě,“ nastínil Čihák.
Počítá, že do generálky před Ligou mistrů nastoupí tři pětky. „Hráči budou mít na ledě více prostoru, tak se mohou ukázat,“ uvedl Čihák.

Dosavadní měření sil vždycky lépe vyznělo pro extraligovou Plzeň. Poprvé zvítězila 5:2, předloni vyhrála 9:4 a minulý rok Škodovka deklasovala Klatovy 11:1.

Škoda Plzeň v létě zatím odehrála čtyři přípravné zápasy. Třikrát vyhrála, jednou padla.

Klatovy hrály poslední přátelský zápas proti Trhačům Kadaň a prohrály 3:5.

Mezi dnešním střetnutím s Klatovy a prvním zápasem v Lize mistrů mají Indiáni devítidenní pauzu. „Vypadl nám jeden zápas, který jsme měli hrát ve čtvrtek. Už jsme ho ale nenahrazovali jiným utkáním. Takže budeme dál trénovat a připravovat se na první zápasy Ligy mistrů. Tréninky už budou jednofázové,“ prozradil Ladislav Čihák.