V bouřlivé atmosféře nakonec klatovětí válečníci zvítězili těsně 3:2 a pomalu, ale jistě atakují ty nejvyšší příčky.

Se soupeřem z Karlovarského kraje se klatovští hráči už dobře znají. V letní přípravě s Baníkem sehráli dvě přípravná utkání. Doma prohráli vysoko 1:6, venku zase slavili cenné vítězství 4:3. Pak se spolu tyto dva týmy utkaly také na začátku letošní sezony. Tehdy na klatovském zimním stadionu uspěli opět Sokolovští (4:0). Pravidlo, že hostující tým bere plný bodový zisk, platilo i ve středečním duelu na horkém ledě vedoucího celku tabulky.

Kdo čekal úvodní tlak Baníku, musel být zklamaný. Mladíci Klatov na svého soupeře vlétli a v polovině první třetiny vstřelili zaslouženou vedoucí branku. Jejím autorem byl Jakub Houfek, který šikovně tečoval střelu spoluhráče Uhlíka, jenž v poslední době hraje ve vynikající formě. O pět minut později bylo v klatovském táboře ještě veseleji. Prosadil se totiž Petr Eret, který šikovnou střelou zápěstím z mezikruží propálil domácího brankáře Hrušku.

Do druhé třetiny Sokolovští, kteří nastoupili ve speciálních dresech na počest jubilejních kulatin střelce Milana Čejky, jenž v dresu Baníku doposud nasázel 158 branek, přidali na aktivitě a gólman Beran v brance Klatov se musel pořádně ohánět. Ani David Hruška ani Marek Švec však pozorného brankáře klatovského týmu překonat nedokázali. A tak přišel trest. Zalsoužený trest. V polovině zápasu se totiž Klatovy trefily potřetí. Konkrétně obránce Štěpán Hanzlík, který využil po přihrávce Davida Roubala přesilovou hru.

Ve třetí části zápasu Sokolov hostující celek zatlačil, avšak dlouho se nemohl prosadit. Brankář Beran držel čisté konto až do 52. minuty, kdy se po sporné situaci prosadil ex-klatovský forvard Tomáš Vracovský. Závěr utkání rozkouskovala častá vyloučení. Domácí při hře bez brankáře a přesilovce šest na tři ještě díky druhé brance agilního Vracovského snížili, srovnat už však nedokázali. Klatovy tak zvítězily v Sokolově 3:2 a dotahují se na čelo tabulky, kde se i přes porážku stále drží sokolovský Baník.

OHLASY TRENÉRŮ

Karel Mlejnek (Sokolov): „Podle předpokladů proti nám nastoupil mladý, energický soupeř, který měl obrovskou rychlost ve hře směrem dopředu, tak dozadu. To nám dělalo určité problémy. Na druhou stranu musím říct, že efektivita soupeře v zakončení byla velmi vysoká. Myslím si ale, že se jednalo o vyrovnané utkání, kde jsme z pohledu gólů tahali za kratší konec. Což mě mrzí. Ale mrzí mě také velmi fakt, že jsme Milanovi Čejkovi nedopřáli vítězství. Zároveň bych mu ale za celý tým, realizační tým i vedení klubu chtěl popřát hodně štěstí a zdraví v jeho druhé padesátce. A my musíme pracovat dál. Nechci se vymlouvat na počet defenzivních hráčů, taková je prostě současná situace a hráče jsme na to upozorňovali. Celkově si ale myslím, že to bylo vyrovnané utkání."

Michal Straka (Klatovy): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas na ledě možná nejlepšího týmu soutěže. My jsme ale chtěli potvrdit dobrou formu z posledních zápasů, ve kterých jsme se herně zlepšili. Vyšel nám úvod utkání, ve kterém jsme vstřelili dvě branky. Od druhé třetiny domácí přidali, ale nás několikrát podržel brankář Beran, který zaslouží pochvalu. I přes tlak soupeře jsme ale přidali třetí branku, která byla pro další vývoj utkání velmi důležitá. Ve třetí třetině nás domácí zmáčkli, ale my jsme dlouho odolávali. Díky poctivému výkonu v obraně jsme ho do vyložených šancí nepouštěli. A když už ano, opět se zaskvěl náš brankář. Osm minut před koncem domácí snížili, trošku sporně, protože Vracovský dostal kotouč do sítě rukou. Závěr utkání byl vyhecovaný, často se vylučovalo. Po zbytečném falu Berana a možná i simulování Hrušky jsme šli do tří, soupeř navíc odvolal gólmana a při přesilovce šest na tři snížil. Bohužel pro Sokolov už moc času do konce zápasu nezbývalo, tři body jsme nakonec ukořistili my. Jsme spokojení."

HC Baník Sokolov - SHC Klatovy 2:3

Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0. Branky a nahrávky: 52. Vracovský, 59. Vracovský (Přindiš) – 9. Houfek (Uhlík), 15. Eret (J. Roubal), 30. Hanzlík (D. Roubal, Krliš). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 650.
HC Baník Sokolov: P. Hruška (Fečo) – Přibyl, Rulík, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Milan Čejka, Čurda, Vracovský, Stříbrný, Trapl, Hotěk, D. Hruška, Michael Čejka, Švec, Vrána, Rohan (C). Trenér: Karel Mlejnek.
SHC Klatovy: Beran (Čech) – Štěpánek, Staněk, Slavík (C), Leština, Houfek, Sysel – Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Krliš, Tulačka (A), J. Roubal, Uhlík, D. Roubal (A), Eret, Vavřička. Trenér: Michal Straka.