Lídr hokejové extraligy je lepší než mistr. Vedoucí Škoda Plzeň porazila v úterý ve šlágru 24. kola na vlastním ledě Kometu Brno 5:4 a po sedmé výhře v řadě upevnila svou pozici v čele průběžného pořadí soutěže.

K těsné výhře, která se zrodila v nebývalé přestřelce, přispěl výrazně plzeňský Miroslav Indrák, který v souboji s obhájci titulu zkompletoval hattrick.

Už první třetina byla hodně divoká. Padlo pět gólů, oba týmy se dostaly do vedení, ale také dotahovaly ztrátu a otáčely skóre.

Plzeň v úvodu nejprve odolala tlaku hostů, ale ve chvíli, kdy se karta začala obracet, tak inkasovala. Po závaru před brněnským Vejmelkou vyrazil do brejku Zaťovič. Gólmana Svobodu sice bekhendem nepřekonal, ale v následné přesilovce už Erat skóroval.

Indrák ale rovněž v početní výhodě z dorážky srovnal a Plzeň poté do vedení dostal po parádní kombinaci prvním gólem v sezoně Preisinger. Puk k němu doputoval po ose Jones, Schleiss.

Jenže ještě do konce třetiny Kometa stav otočila. Nejprve se trefil Radim Zohorna, který snadno pronikl před plzeňskou obranu a pálil k vzdálenější tyči. V závěru potom domácí hráli přesilovku, ale než hlasatel oznámil jméno vyloučeného, Mallet slavil po nájezdu vedoucí gól - 2:3. Chybělo odehrát jedenáct sekund.

Druhé dějství začalo sérií vyloučení na obou stranách a Indrák dvěma góly, v početní výhodě trefou z pravého kruhu a následně pohotovou ranou bez přípravy, završil hattrick a strhl vedení na stranu Indiánů. Záhy poté přidal pátý gól Petr Straka. Dravě si najel mezi kruhy a ránu otřel o horní tyč.

Brněnský Tomáš Svoboda sice poté zblízka tečoval puk do domácí sítě, ale gól nebyl kvůli postavení útočníka v brankovišti uznán. Jenže čtyři sekundy před přestávkou si domácí vybrali další slabší chvilku a nekrytý Radim Zohorna snížil. Gólman Svoboda vzteky třískl holí o konstrukci brány.

V třetí části mohl těsný náskok Škody pojistit Mertl, ale Vejmelku v brance hostů nepřekonal. Po nájezdu neuspěl ani Kracík. Minutu a půl před koncem ještě Kometa zkusila hru bez brankáře, ale domácí už těsnou výhru ubránili.

„Nevedlo se nám v defenzivě, udělali jsme spousty chyb, naštěstí jsme byli produktivní a proto jsme nakonec brali tři body,“ řekl plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Hlasy trenérů po utkání 24. kola hokejové extraligy Plzeň - Brno 5:4  

Jiří Hanzlík (Plzeň): Z vítězství máme radost, zvlášť když po defenzivní stránce jsme odehrál asi zatím nejhorší zápas. Dělali jsme příliš individuálních chyb, a to i naši zkušení hráči, ale naštěstí jsme byli produktivní a proto jsme nakonec brali tři body. Divákům se ale dramatický zápas plný gólů a ofenzivního hokeje musel líbit.

Kamil Pokorný (Brno): Viděli jsme nadstandardní extraligový zápas. Našim hráčů nelze upřít bojovnost ani nasazení, dokonce jsme se zlepšili i ve střelecké produktivitě, která nás v posledních zápasech trápila, ale rozhodla hra v početních výhodách. Tu v poměru 3:1 ovládli domácí a díky tomu zvítězili.