Ekonomicky náročné odvětví se potýká s finančními problémy, které nyní vyústily ve stěhování juniorské ligy do Benešova. „Majitel týmu se rozhodl po několika jednáních na radnici přemístit republikovou soutěž do středních Čech. Nenalezl podporu pro rozvoj mládežnického hokeje. Radním v čele se starostou je jedno, zda se v našem městě hraje liga nebo okresní přebor,“ napsal sekretář klubu Peter Koyš. Představitelům Rokycan se podle něho podařilo srazit do kolen i jiná odvětví. Jako příklad uvádí basketbal, házenou, kuželky nebo fotbal. „Není zkrátka v našich silách zabezpečit kvalitní soutěž bez podpory radnice. Přitom v Roudnici nad Labem nemusí oddíl platit městu pronájem ledové plochy a ještě dostává dotaci v sedmimístných číslech,“ dodal Koyš.


Starosta Baloun nad jeho tvrzením rezolutně kroutí hlavou: „Majitel juniorského celku dorazil na jediné jednání. Dalších dvou se nezúčastnil. Město už třetí rok uvolňuje na fond kultury a sportu pět a půl milionu korun ročně. Z toho jdou do hokeje zhruba dva miliony. Navíc jsme uhradili několikamilionovou rekonstrukci zimního stadionu, takže nasadit nám nálepku hrobařů je minimálně nespravedlivé.“ Rovněž zástupci zmíněných kolektivních sportů si podpory města váží. „Fotbalistům právě teď radnice pomáhá s generální opravou travnaté plochy. A pokud vím, přispěla kuželkářům na novou čtyřdráhu, házenkářům na palubovku a na holičkách nenechala ani basketbal,“ vyjádřil se Pavel Grimm za klub kopané z Husových sadů.


Hokejový tým dospělých startuje v nové sezoně pod hlavičkou HC Průmstav Develop a ani jeho situace není nejideálnější. Mezi příznivci kolují zvěsti o dluzích vůči hráčům. „Minule prý kluci vypustili zápas s Trutnovem. Není normální vést 2:0, mít hru v moci a pak prohrát 2:3,“ rozčílil se fanoušek Dušan Král. „Nevěřím, že by mužstvo dobrovolně odevzdalo body. Vedení má zájem na vyrovnání smluvních závazků a vše řešíme za pochodu,“ připustil manažer Antonín Mařík.