V úvodním zápase prvního kola play-off zvítězili na ledě outsidera z Tachova 9:3. Vstup do utkání přitom vyšel lépe domácím, kteří se překvapivě již po dvaceti vteřinách dostali do vedení. „Sice jsme záhy vyrovnali, ale nadšeně hrající soupeře nám byl po celou první třetinu vyrovnaným partnerem,“ uvedl vedoucí klatovského družstva Václav Nauš.

Přesto se klatovských borcům podařilo v závěru první periody odskočit na rozdíl dvou branek. „Ale domácí si také vypracovali dost šancí, všechny však ztroskotaly na výborně chytajícím brankáři Rücklovi,“ chválil strážce svého gólmana Václav Nauš.

„Od druhé třetiny se ale začal obraz hry obracet. Tachov nedokázal držet tempo z první třetiny a postupem času jeho výkon upadal. Do našeho pásma se dostával spíš sporadicky po chybách obránců,“ pokračoval vedoucí hokejových Klatov.

Do závěrečné třetiny vstupovaly týmy za stavu 5:2 pro Klatovy. „Ve třetí části hry domácí už odpadli úplně a my zápas v poklidu dovedli do vítězného konce,“ dodal spokojený Václav Nauš.

Klatovy tak deklasovaly Tachov na jeho ledě 9:3, a pokud v pátek ve druhém zápase (hraje se v 19.30 hodin v Klatovech) zvítězí, oslaví postup mezi nejlepších osm celků soutěže (v součtu plzeňské i karlovarské části soutěže). Naopak v případě porážky dojde na klatovském zimním stadionu k nájezdům, které definitivně určí postupujícího. Třetí zápas se totiž už nehraje.

HC Tachov - HC Klatovy B 3:9
Třetiny: 1:3, 1:2, 1:4. Branky a nahrávky: 1. Čadek (Kubeš), 36. Jakubec (Malý, Berčík), 50. Čadek (Fidler) – 2. Fořt (Babka), 14. Vondryska (Mrázek, Topinka), 16. Fořt (Čuban, Vizinger), 33. Vizinger (Čuban, Krs), 36. Babka (Kuželík, Valečka), 44. Kuželík (Babka, Krs), 46. Kuželík (Vizinger, Čuban), 48. Babka (Kuželík, Mrázek), 57. Vizinger (Fořt, Čuban).
Sestava Klatov: Rückl – Valečka, Rajal, Mrázek, Juráň, Topinka – Vizinger, Vondryska, Čuban – Babka, Krs, Kuželík – Fořt. Stav série: 0:1. Druhý zápas – pátek 19.30: HC Klatovy B – HC Tachov.