Tak to byla pořádná dřina. A možná daleko větší, než se čekalo. Hokejisté klatovské rezervy cestovali k zápasu 14. kola Krajské ligy do plzeňské Kooperativa Arény, kde změřili síly s domácím týmem TJ Apollo Kaznějov.

Tým ze severu Plzeňska ještě dvě minuty před koncem vedl o dvě branky, jenže klatovští hráči ukázali srdce pravých bojovníků a dvěma góly v závěru vyrovnali. V nájezdové loterii pak druhý bonusový bod hostům vystřelil Topinka.

„Úvod utkání byl opatrný, hrálo se s minimem šancí na obou stranách. Do vedení šli po zásahu Samka nejprve domácí, ale my jsme brzy vyrovnali zásluhou Hochmana. Díky Čubanovi se nám v úvodu druhé třetiny podařilo skóre otočit a v tu chvíli jsme měli více ze hry. Bohužel, všechny naše šance ztroskotaly na Holubovi v brance domácích. Kaznějovští se do šancí dostávali sporadicky po našich hrubých chybách. Své brankové příležitosti ale dokázali proměnit a najednou to bylo 4:2. My jsme se ale nevzdali a v závěru vyrovnali. Nejprve snížil Kubeš a při power-play umocněné vyloučením domácích srovnal na 4:4 Topinka. V následném penaltovém rozstřelu jsme pak prokázali větší šikovnost než Kaznějovští,“ řekl k zápasu asistent trenéra Václav Nauš.

Areál Ski&Bike Špičák
PODÍVEJTE SE: Špičák v pátek lanovku nespustil

Apollo Kaznějov - HC Klatovy B 4:5 sn.

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 – 0:0. Branky a nahrávky: 7. Samek (Sýkora), 28. Urbánek, 29. Sýkora (Komanec, Růžička), 48. Dobrý (Markov, Straka) – 11. Hochman, 21. Čuban (Vondryska), 58. Kubeš (Hochman), 60. Topinka (Kubeš, Hochman), rozhodující nájezd proměnil Topinka. Sestava Klatov: Šproch – Rajal, Hochman, Topinka, Juráň – Vizinger, Vondryska, Čuban – Babka, Kubeš, Kuželík – Krs. Příští zápas – neděle 18.00: HC Klatovy B – HK Rokycany.