V úterý večer sehráli hokejisté Klatov první přípravné utkání proti domácímu týmu Kadaně. A bohužel, zápas na severu Čech nedopadl podle představ. Kadaň využila výhodu domácího prostředí a Klatovy na svém ledě přehrála 5:2.

I přes nelichotivou porážku byl však hlavní klatovský trenér Michal Straka s herním projevem spokojený. Zejména pak v prvních dvou periodách.

„První třetinu jsme sice prohráli, ale hra mužstva byla dobrá, vývoj na ledě byl vyrovnaný, pouze jsme neproměnili některé gólové šance. Naopak soupeř využil našich hrubých chyb a dostal se do laciného vedení,“ shrnul první třetinu Straka, která skončila poměrem 3:1 pro SK Trhače Kadaň.

V prostřední části Klatovští neproměnili tři přesilové hry, naopak v oslabení zahrozili i domácí hráči. Klatovům se následně podařilo vstřelit kontaktní branku na 2:3. „Jenže na konci druhé třetiny jsme opět po chybě inkasovali čtvrtý gól, který byl pro Kadaňské velmi důležitý,“ smutnil Straka.

Ve třetí třetině už hostujícímu mužstvu došly síly. Zápas si domácí Kadaň už pohlídala, dokonce navýšila skóre na konečných 5:2.

U trenéra Straky po zápase ale převládal spíše optimismus. „Postavili jsme několik kluků, pro které to byl první kontakt s dospělým hokejem. Mladí hráči si především musí zvyknout na fyzickou hru, která se od juniorského hokeje hodně liší. Několik klíčových hráčů nám ještě chybělo, tento přípravný zápas považuji za povedený. Rozhodně splnil účel,“ uvedl Michal Straka.

Fotbalový tábor Jana Sýkory.
V Sušici trénuje děti český reprezentant

Kouč klatovských hokejistů také zdůraznil, že v přípravných zápasech tolik nehledí na výsledek, ale na předvedenou hru, se kterou byl v prvních dvou třetinách skutečně velmi spokojený. Letní příprava je v plném proudu, hráče v nejbližší době čekají dvoufázové tréninky a také soustředění, které vyvrcholí dalším přípravným zápasem se sokolovským Baníkem. Bez útočníka Tomáše Pacandy, jenž v klubu skončil.

A co by Straka u svého mužstva rád zlepšil? „Utkání s Kadaní nám ukázalo, že máme problémy v obranném pásmu, takže bych se na činnost v defenzivě chtěl zaměřit trochu více. Také jsme neproměnili ani jednu přesilovou hru, které zápasy často rozhodují. Tam vidím další prostor pro zlepšení. Jsme ale na začátku přípravy, nemůže si to sednout hned,“ dodal optimisticky Michal Straka.

Sestava Klatov proti Kadani: Beran – Slavík, Váchal – Houdek, Lokajíček – Šiler, Staněk – Matyášek, J. Roubal, Kristl – Vlček, Tulačka, Uhlík – Hanzlík, D. Roubal, Reitspies – Markov, Červenka, Krs. Trenéři týmu: Straka, Vlček.

Aktuální složení kádru (na soupisce dojde ke změnám s ohledem na vývoj kádru v plzeňské Škodě):
Brankáři: Kolář, Radek Červenka, Beran. Obránci: Houfek, Slavík, Staněk, Sysel, Váchal, Lokajíček, Houdek, Šiler. Útočníci: Topinka, Uhlík, Vlček, Kristl, Tulačka, Vavřička, Kovařík, Hanzlík, Josef Roubal, David Roubal, Matyášek, Martin Červenka, Krs, Reitspies, Markov.

PLÁN PŘÍPRAVY

9. srpna: Klatovy – Baník Sokolov (18.00), 14. srpna: Klatovy – Slavia Praha (17.00), 16. srpna: Klatovy – Trhači Kadaň (18.00), 21. srpna: Klatovy – Škoda Plzeň (17.00), 26. srpna: Klatovy – EV Landshut (17.00), 28. srpna: Baník Sokolov – Klatovy (18.00), 31. srpna: Litoměřice – Klatovy (18.00), 9. září: Klatovy – Höchstadter Aligators HEC (18.00).