Na první vítězství čekali dlouho. Od začátku přípravy sbírali hokejisté Klatov pouze samé porážky, ale to už je minulost. Západočeši v úterý večer uspěli na ledě ambiciózního Sokolova 4:3 a slaví první výhru v přípravě.

Klatovští měli výborný vstup do zápasu. Už po šestapadesáti sekundách propálil domácího brankáře Davida Feča hbitý Jan Matiášek, který se výborně prodral po pravé straně sokolovského kluziště. Jenomže vedení Klatovanů netrvalo dlouho. V 6. minutě totiž srovnal skóre Tomáš Rohan. A za další dvě minuty bylo ještě hůř. Domácí Kovařík těsně po vypršení trestu vyloučeného Šilera otočil skóre zápasu.

Svěřence trenéra Michala Straky to ale nepoložilo a hned záhy vyrovnal střelou od modré čáry Tomáš Vracovský. Divokou první třetinu ale přeci jen vyhráli domácí. Do sítě branky gólmana Koláře se trefil zkušený David Hruška. Až do padesáté minuty se čísla na světelné tabuli neměnila. V čase 49:56 už ale ano. A k radosti klatovských hráčů na jejich straně. Autorem branky byl mladý útočník Tomáš Kristl. Za dalších šestnáct vteřin šli domácí do čtyř a toho bleskově využil klatovský šikula Vojtěch Tulačka.

Sokolov se v závěru tlačil za kýženým vyrovnáním, necelých pět minut před koncem dokonce odvolal svého gólmana, ale žádná z jeho šancí se už neujala. Klatovy tak porazily Sokolov na jeho ledě 4:3, vrátily mu nedávnou domácí porážku 1:6 a poprvé v přípravě slaví chuť vítězství.

HC Baník Sokolov - SHC Klatovy 3:4
Třetiny: 3:2, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 6. Rohan (Zadražil, Michálek), 8. Kovařík, 12. Hruška (Kvapil, Hotěk) – 1. Matiášek (Váchal), 10. Vracovský (Vavřička), 50. Kristl (Tulačka), 52. Tulačka. Rozhodčí: Grech – Fiala, Havelec. Diváci: 153.
SHC Klatovy: Kolář (Beran) – Šiler, Sysel, A. Váchal, Holý, Houdek, Staněk – Tulačka, J. Roubal, Kristl, Vracovský, Vavřička, Matiášek, Uhlík, D. Roubal, M. Váchal, Markov, Červenka, Krs. Trenér Klatov: Michal Straka.