Hokejisté SHC Klatovy prohráli na ledě Jihočechů vysoko 3:8 a potvrdili, že se jim u Králů nedaří. Když totiž poprvé v sezoně vyjeli do tamní arény, byla z toho téměř totožná porážka (4:8). V generálce na aktuální sezonu pak padli 3:6.

Klatovští k sobotnímu mači odjeli pouze s pěti beky a třemi útočnými formacemi. Domácí o svém vítězství rozhodli de facto už v první třetině, kterou vyhráli zcela jednoznačně 4:1. Na lepší výsledek Západočechům nestačil ani skvělý výkon útočníka Jiřího Uhlíka, jenž píseckému týmu vstřelil hattrick.

Hvězdou utkání se stal domácí Lukáš Volf, jenž zaznamenal šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři přesné přihrávky. O bod méně si do svých osobních statistik připsali Jan Sýbek s Vojtěchem Šuhajem. Oba borci měli bilanci dvou branek a tří asistencí. Šanci na reparát mají hokejisté Klatov už ve středu, kdy doma od 18 hodin hostí pražskou Kobru.

IHC Králové Písek - SHC Klatovy 8:3

Třetiny: 4:1, 2:2, 2:0. Branky a nahrávky: 4. Sýbek (L. Volf, Šuhaj), 16. Šuhaj (Sýbek, L. Volf), 17. L. Volf (J. Volf, Dudáček), 19. Matějček (Novotný, Sýbek), 26. L. Volf (Šuhaj, Dudáček), 35. Dudáček (Sýbek), 46. Šuhaj (L. Volf, Dudáček), 50. Sýbek (Šuhaj, L. Volf) – 16. Uhlík (Tulačka, Walter), 21. Uhlík (D. Roubal, Tulačka), 29. Uhlík (Walter). Rozhodčí: Michal Jílek – Jakub Zmeškal, Václav Kubíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 145. IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Dudáček, Kouba, Dvořák, Popela, Novák, Turek – Matějček, Bednařík, Novotný, Brož, Sýbek, L. Volf, Hollar, J. Volf, Januška, Šuhaj. Trenér: Karel Herr. SHC Klatovy: Polívka (Vondraš) – Vajner, Sklenička, Jánský, Kovářík, Brtník, Walter – Tulačka, Uhlík, J. Roubal, Kolář, Eret, D. Roubal, Morawetz, Procházka, Kaiser. Trenér: Michal Straka.

3. kolo zimní DAFL: PS Křeč Mochtín (růžové dresy) - Devils Klášter (bílé).