Do nové sezony krajské hokejové ligy mužů, která startuje již zítra, vstupuje se sedmi dalšími týmy i klatovský celek SKP Klatovy. Před touto sezonou ztratil klatovský klub dva hráče. Zranil se Smáha, který bude nejspíš vyřazen na celou sezonu, a odešel Papoušek, ale toho zkusí tým získat zpět. Smáhu se pokusí nahradit Dvořák, který kvůli práci ukončil činnost v A týmu Klatov. Kapitánem SKP zůstává Václav Kopidlanský. „Pro letošní sezonu nemáme tolik hráčů jako v minulosti, proto budeme využívat na střídavé starty některých hráčů z juniorky a A týmu Klatov,“ uvedl hrající trenér SKP Klatovy Marek Kochman.

„Loni jsme v devítičlenné tabulce skončili pátí, což bylo malinké zklamání, pokukovali jsme alespoň o stupínek až dva výš. Letos bude osm týmů, a my bychom se chtěli pohybovat v horní polovině tabulky, nejhůře do čtvrtého místa. Uvidíme, co dokážeme, hlavní je, aby nás to bavilo. Na ledě se připravujeme měsíc. Sehráli jsme jeden přátelský zápas a ten nám opravdu prospěl. Soupeř nám ukázal, jak to má vypadat, hodně bruslil, byl agresivní, měl rychlou rozehrávku z vlastního pásma, snad jsme si z toho něco zapamatovali a předvedeme to v našich zápasech,“ řekl Kochman a také představil soupeře. „Mezi tři nejsilnější družstva by měly patřit Ekonomické stavby Plzeň a Meteor Třemošná, což je vítěz minulého ročníku. Ale vůbec nejsilnější by mělo být družstvo HC Rokycany, kde z dvou družstev postavili jedno z týmů, které hrály v kraji a v druhé lize. K tomu se jim ještě vrátilo trio Holý, Geltner, Dorňák, kteří patřili k lepším hráčům Klatov v druhé lize. Takže myslím, že s touto sestavou by mohli v kraji dominovat,“ dodal.

V krajské lize nastoupí tyto týmy: HC Rokycany „B“, Apollo Kaznějov, Ekonomické stavby Plzeň „A“, KLH Božkov, SKP Rokycany, SKP Klatovy, SKHP Meteor Třemošná „A“, HC Pubec Plzeň. Svůj první zápas odehrají hokejisté SKP Klatovy na ledě soupeře, Ekonomických staveb Plzeň, v sobotu 17. října.