Druhá hokejová liga se sice rozběhla už ve středu, ale hokejisté Klatov zahájí vzhledem k sedmičlenné skupině sever jízdu soutěží až v sobotu večer.

Prvním soupeřem svěřenců trenéra Michala Straky bude od 17.30 hodin na klatovském stadionu HC Děčín. Klatovy v posledním přípravném zápase porazily německý Höchstadter 7:4 a správně se tak naladily na start druholigové soutěže. Trenéra Straku i přes vysokou výhru ale mrzela hra v oslabení, ve které jeho hráči z holí německých borců dostali čtyři branky. „V generálce jsme vstřelili sedm branek, to je vždycky hodně dobré. Ale trápila nás hra v oslabení. Na tom musíme zapracovat,“ řekl v týdnu trenér Michal Straka.

A právě hra v početní nevýhodě byla jednou z hlavních náplní týdenního tréninkového procesu klatovských hokejistů. A jak se na ní vlastně podařilo zapracovat? „Samozřejmě, že jsme na hře v oslabení pracovali, ale nebylo to úplně jenom o této disciplíně. V týdnu jsme ještě totiž projížděli všechny hokejové prvky, a také náš herní projev. Zaměřili jsme si na defenzivu, oslabení i přesilovky. V těchto všech činnostech máme pořád rezervy,“ uvědomuje si trenér klatovských hokejistů Michal Straka.

„Ještě se vrátím k oslabení. Nacvičovali jsme to, ale ještě to budeme muset hráčům ukázat na videu před zápasem. Někteří kluci hrají přesilovky i oslabení, návyky na tyto nestandardní hokejové situace v zápase jsou trošku odlišné,“ vysvětluje kouč Klatov, který od dnešního duelu s Děčínem očekává vyrovnanou bitvu.

„Soupeř první zápas prohrál, doma dostal devět branek, takže předpokládám, že se tentokrát zaměří hlavně na obrannou fázi. Bude to těžké utkání, ale rozhodně ho chceme vyhrát,“ má jasno hlavní trenér Klatov Michal Straka.

Vstup na domácí mistrovská utkání Klatov činí 60 Kč. Pro členy fanklubu je cena lístku stanovena na 50 Kč. Děti do 12 let a 135 cm mají vstup na zápas zdarma, stejně jako osoby se ZTP.

Středeční výsledky 1. kola 2. ligy – sever: Děčín – Mostečtí Lvi 4:9 (0:3, 2:3, 2:3), Sokolov – Rišuty 7:3 (2:2, 2:1, 3:0), Kobra Praha – Bílina 7:5 (3:1, 3:4, 1:0).

Program 2. kola - sobota: SHC Klatovy – HC Děčín, Bílina – Baník Sokolov, Mostečtí Lvi – Kobra Praha (všechny zápasy kola se hrají dnes od 17.30 hodin).