Přesto to byly hokejové Luby, které jako první udeřily a radovaly se z dílčího úspěchu. Přesně v čase 5:00 otevřel skóre utkání Jan Šefl, jenž zužitkoval přihrávku spoluhráče Tomáše Mužíka. Chotíkov ale ještě do konce první třetiny stačil vyrovnat. Sedláček nabil Ceperkovi, a ten propálil gólmana Lavičku - 1:1.

Zatímco úvodní část hry nabídla vyrovnanou podívanou, prostřední perioda se nesla jednoznačně ve znamení domácích. Chotíkovští Startu nasázeli čtyři góly (Hobl, Vostracký a dvakrát Baar) a vytvořili si pohodlný náskok 5:1. Ten ve třetí třetině ještě navýšili a nakonec slavili povinné dva body za vysokou výhru 8:2. Druhou branku Startu v zápase vstřelil deset minut před koncem Koranda, jenž úspěšně kooperoval se spoluhráčem Kamilem Pikhartem.

Sokol Malá Víska (bílé dresy), ilustrační snímek.
Malá Víska přehrála Klaustimber. Petruška se blýskl hattrickem, Nauš dvěma góly

Soutěž i nadále vede Chotíkov o skóre před druhou Saxanou, která má však jeden zápas k dobru. Třetí je s odstupem čtyř bodů Malá Víska, hokejistům Startu patří se ziskem sedmi bodů deváté místo (z jedenácti účastníků).

HC Chotíkov - TJ START Luby 8:2

Třetiny: 1:1, 4:0, 3:1. Branky a nahrávky: 15. Ceperko (Sedláček, Baar), 19. Baar (Vostracký, Šimán), 23. Baar (Draxal), 26. Hobl (Draxal), 30. Vostracký (Šimán, Sedláček), 32. Setikovský (Šimán, Ceperko), 37. Vlček (Baar), 43. Vostracký (Vlček, Martinec) - 5. Šefl (T. Mužík), 35. Koranda (K. Pikhart). Rozhodčí: Jelínek - Hefler, Korvas. Vyloučení: 3:1. Využití přesilových her: 1:0. Góly v oslabení: 1:0. Aréna: Kooperativa aréna, Plzeň. HC Chotíkov: Hrubý (Kokoška) - Draxal, Beneš, Bunda - Vostracký, Baar, Šimán, Hobl, Setikovský, Martinec, Ceperko, Sedláček, Vlček. TJ START Luby: Lavička (Dědič) - Mach, Valeček, Martykán, Lorenc, Vávra, Hůla, K. Pikhart, H. Pikhart, Šefl, Koranda, Fiala, T. Mužík.

Kompletní výsledky 15. kola (krajská soutěž, skupina A): HC Rokycany - Líně 3:4, HC Chotíkov - TJ START Luby 8:2, HC DTJ Klabava - TJ Město Zbiroh 9:1, HC Buldoci Stříbro - HC Saxana Group 1:6, Sokol Malá Víska - HC Klaustimber 6:4.

Krajská soutěž, skupina A.Krajská soutěž, skupina A.Zdroj: Plzeňský svaz ledního hokeje

Hokejisté HC Klatovy B (červení), ilustrační snímek.