Mezi fanoušky, kteří uvidí český tým naživo, je i Bohumil Korál z Dlouhé Vsi, trenér sušických hokejistů a designér masek pro brankáře. Jeho práci si budou moct fanoušci v Praze i prohlédnout. Stejně jako na olympijské hry v Soči maloval totiž brankářskou masku slovenského gólmana Jána Laca. „Mám vstupenky na 12. května na zápasy Česko – Švýcarsko a Kanada – Rakousko. Jedu s rodinou a už se moc těším. Jak to dopadne? Vidím tam čtyři pět mužstev, která mohou vyhrát i vypadnout ve čtvrtfinále. Je to loterie. V přípravě se mi český tým líbil, uvidíme, jak to doplní hráči z NHL. Budou to náročné týdny i pro diváky, v televizi vysílají skoro všechno," smál se Korál.

Do Prahy se podívá také legenda klatovského hokeje, dlouholetý kapitán druholigového týmu Jiří Maxa. „Mám lístky na semifinále, tak bych si přál, aby ho hráli naši. Týmu samozřejmě přeji zlato nebo medaili, ale bude to těžké. Pokud zahrají jako v přípravě, šance je. Konkurence je velká, už nejsou silné a slabé týmy, třeba Švýcarsko hraje dobrý hokej," řekl Maxa.

Šampionát bude sledovat i kapitán hokejového týmu Start Luby Radek Pikhart, ale jen v televizi. „Chtěl jsem jet, ale odradila mě cena vstupenek," uvedl Pikhart a dodal, že by Čechům přál titul, ale že i jiná medaile bude velkým úspěchem.