Klatovy utrpěly druhou dvoucifernou porážku v této sezoně.

HC Děčín – SHC Klatovy 12:2

Od začátku se hrálo svižně a skóre otevřeli hned ve 2. minutě domácí. O šance na obou stranách nebyla nouze a blýskli se oba brankáři – domácí Volke i klatovský Štelmach. Na začátku 9. minuty sice děčínský brankář vychytal samostatný únik Vondrysky, ale za 16 sekund dostal Maxa přesnou přihrávku od Hucla a tvrdou ranou vyrovnal. Děčín si ale vzal vedení zakrátko zpátky – v 11. minutě překonal zblízka Štelmacha Zika. Domácí gól nabudil a zatlačili Klatovy a sekundu po skončení kratičké přesilovky v 17. minutě šli po Tvrzníkově akci do dvoubrankového vedení.

Děčín vstoupil do druhé třetiny aktivněji, vytvořil si řadu šancí, z nichž jedna skončila při jeho přesilovce na břevně klatovské branky. Klatovy ale o sobě daly také vědět, slibnou akci Vondrysky s Huclem musel řešit Volke. Hosté měli pak na korigování výsledku minutu a půl přesilovku 5 na 3, využili ale následnou přesilovku 5 na 4 – Blumentrit nedal Volkemu zblízka šanci. Klatovy držely šanci na výsledek do 38. minuty, kdy v rozmezí 21 sekund dvakrát inkasovaly. Navíc pak do čtyřgólového vedení poslal domácí tým v 39. minutě po vydařené kombinační akci Racek.

Kdo na klatovské straně myslel na obrat, musel být ve třetí třetině v šoku. Po dobrém začátku přišla od 43. do 45. minuty ledová sprcha v podobě čtyř branek Děčína a Klatovy prohrávaly již 2:10. I když se hosté snažili alespoň o zkorigování stavu, domácí pokračovali v exhibici, přidali ještě další dvě branky a dokonali debakl klatovského týmu.

Trenér neměl slov
„Katastrofa, katastrofální výkon. Vůbec si nedovedu vysvětlit, co se stalo," vypravil ze sebe jen po zápase šokovaný klatovský trenér Radek Mužík. Ten dodal, že zkusili po druhé třetině vyměnit i gólmana, ale poté, co Lejsek dostal tři góly, vrátil se do branky Štelmach. Ten ale vydržel v brance do stavu 2:9 a pak ji šel hájit znovu Lejsek.

Třetiny: 3:1, 3:1, 6:0. Branky a nahrávky: 2. Kuchynka (Faigl, Stezka), 11. Zika (Oliverius, Tvrzník), 17. Tvrzník (Kuchynka), 38. Zika (Hříbal, Oliverius), 38. Racek (Kaltenböck), 40. Racek (Kuchynka, Faigl), 43. Zika (Tvrzník, Oliverius), 44. Kuchynka (Racek, Faigl), 44. Chládek (Šetka), 45. Oliverius (Tvrzník, Zika), 54. Vacek (Chládek), 59. Kuchynka (Faigl, Kaltenböck) – 9. Maxa (Hucl), 28. Blumentrit (Maxa). Rozhodčí: Luczków – Místecký, Střelka.

Sestava HC Klatovy: Štelmach (Lejsek) – Škrak, Hucl, Martinec, Blumentrit, Vilhelm, Maxa, Topinka, Bernad, Kodýtek, Němec, Pouska, Pitel, Vondryska, Čuban

Nyní mají klatovští hokejisté dva týdny na regeneraci a vzpamatování se z debaklu v Děčíně. Další utkání totiž hrají až 1. února v Kolíně.