Na druhý Most nestačili v neděli na vlastním ledě v posledním kole 2. ligy skupiny Západ hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Po třech brankách Mostu během necelých tří minut hned v úvodu zápasu sice ještě dokázali zápas zdramatizovat a snížit na rozdíl jediné branky, závěrečná hra bez brankáře ovšem vyrovnání už nepřinesla, dvě sekundy před koncem skórovali naopak hosté. Klatovy po základní části skončily třetí, v play off se utkají s šestým Sokolovem.

První šance utkání měli na holích domácí. Už po 40 sekundách střílel Steiner, jeho střela byla sražena do rohu, v čase 1:19 sjel Maxovi těsně před brankářem kotouč z hole. Pak ovšem udeřili hosté. Během necelých tří minut se prosadili Čmolík, Martinec a Salač a domácí po necelých pěti minutách první třetiny prohrávali 0:3. Domácí se ani za nepříznivého stavu nevzdali, brankář Mostu Sork postupně zlikvidoval šance Růžičky, Steinera, Kocmana a Hobla, neuspěl ani Sullman, za Most mohl zvýšit v 8. minutě Setikovský. Snížení se domácí dočkali až ve 14. minutě, kdy Sorka po Steinerově přihrávce zpoza branky překonal Švík a uzavřel tak gólový účet první části hry.

Začátek druhé třetiny patři opět hostů. Už po půl minutě přidal čtvrtý gól Mostu Setikovský z trestného střílení, ve 25. minutě zvýšil už na rozdíl čtyř branek Bíza. Na oba dva gĺy dokázali Klatovští odpovědět. Ve 29. minutě snížil střelou k tyči nikým nehlídaný Švík, ve 33. minutě uspěl Kajer, který přes ležícího gólmana Mostu dorazil střelu Steinera. O necelé dvě minuty však Salač zvýšil už na 3:6.

V poslední třetině domácí utkání ještě pořádně zdramatizovali. Ve 47. minutě Klatovští doslova rozebrali obranu Mostu a Hobl po Steinerově přihrávce před odkrytou branku snížil na 4:6. Na rozdíl jediné branky pak snížil v 53. minutě Švík, který zpoza branky kotouč zvedl čepelí na Sorkova záda, odkud se odrazil do branky. Vyrovnání se však už Klatovy nedočkaly, naopak vítězství Mostu pečetil dvě sekundy před koncem do prázdné branky Salač.

„Hrůza. Nechali jsme si utéct první třetinu a od toho se odvíjel celý zápas. Dělali jsme obrovské chyby a doufám, že to nejhorší, co „umíme“ hrát, jsme odehráli v tomto utkání. Ve třetí třetině jsme udělali změny, stáhli jsme hru na tři pětky. Bylo to lepší, stejně jsme ale nevyhráli, a to je špatně. Ze všech zápasů si bereme ponaučení, tak snad z kluků spadne nervozita a v play off to bude lepší. Celou sezonu na to dřeme, tak věřím, že to bude dobré,“ uvedl po zápase jeden z trenérské dvojice Klatov Radek Mužík.

První utkání play off se Sokolovem hrají Klatovy na domácím ledě v úterý 15. února od 18 hodin, druhé utkání se hraje v Sokolově ve čtvrtek 17. února od 18 hodin a případné třetí, rozhodující utkání v sobotu 19. února opět v Klatovech.

SHC Klatovy - HC Most 5:7

Třetiny: 1:3, 2:3, 2:1. Branky a nahrávky: 14. Švík (Steiner), 29. Švík (Kajer), 33. Kajer (Steiner), 47. Hobl (Steiner), 53. Švík - 3. Čmolík, 4. Martinec (Bíza, Setikovský), 5. Salač (Přeučil), 21. Setikovský, 25. Bíza (Setikovský), 35. Salač (Bíza), 60. Salač. Rozhodčí: Šmíd, Černý, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7.

Sestava Klatov: Jež (Šproch) - Fiala, Růžička, Sullmann, Černý, Kašpar, Mainer, Zeman, Hucl, Špiler, Kajer, Maxa, Špaček, Steiner, Kepl, Hošťálek, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.