Ve Stříbře bude v sobotu Velkou cenou Kion Group zahájen letošní ročník Poháru Plzeňského kraje pro MTB, gravel a trailový běh. Seriál nově pod názvem AC Heating Cup následně zavítá do Města Touškova, Rakovníku, Domažlic, Klatov, na Špičák, do Stupna, Aše, na Čerchov a vše zakončí v půlce září finále v Plzni.

To vše v blýskavějším hávu se spoustou novinek. „Cílem je připravit atraktivní celodenní aktivitu pro rodiny s dětmi, party hobíků i závodníky bez ohledu na věk,“ uvedl při slavnostním představení poháru jeho prezident Ondřej Paur.

Součástí programu tak kromě závodů horských kol v cross country – klasického XCO, bude big cross country (BCO), souboje dospělých bikerů na trati bez složitější techniky, ale také závody gravel kol a v běhu. To vše nabídne i úvodní podnik u Stříbra. Závody se na kopec Ronšperk vracejí po letité pauze.

Prezence účastníků začne v místě startu od 8.00 hodin. Přihlásit se je možné s doplatkem ještě v den závodu, nejpozději ale půl hodiny před startem dané kategorie.

Sportovní den na Ronšperku zahájí v 9.00 hodin kategorie BCO a Gravel. „Pro hobíky i gravelisty je připraven šestikilometrový okruh do tahu, po širokých cestách jen s lehkými traily. Takové české Langenlois. Závod by měl trvat asi 1:40 hodiny, počet okruhů bude určen podle času úvodního kola,“ oznámil Paur.

Na stejné trati se v 11.00 hodin utkají i běžci, muži i ženy běží jedno kolo. Na odpoledne jsou pak nachystány souboje v XCO. Ve 12.00 startují muži, junioři a kadeti, ve 13.15 vyjedou na okruh ženy, juniorky a kadetky. Následují závody žákovských a dětských kategorií.

„Připraveno bude občerstvení, mycí boxy, sportovní výživa a pro nejlepší závoďáky i spousta atraktivních cen,“ zval k účasti Ondřej Paur.

Atletičtí vytrvalci bojovali v Plzni o mistrovské tituly v běhu na 100 km i loni. Pro zlato si doběhli David Pelíšek a Radka Churaňová (uprostřed).
Mistrovství ČR v běhu na 100 km se koná opět v Plzni