Prvního bodu se konečně dočkali hráči HC Tomahawks, kteří remizovali s AHC Vačice, HC Kinetic prolomil sérii tří proher v řadě. Tabulku vede AHC Čáp Auto, HC Tango si pohlídalo druhou příčku.

Tomahawks – AHC Vačice 2:2.

Hosté bez nejproduktivnějšího hráče Hořkého nastoupilo do utkání s gólmanem Chmelíkem. Hned v 7. minutě se ranou od modré prosadil za Tomahawks Švára. Minutu po začátku druhé třetiny zaúřadoval Joza z Vačice a vyrovnal, minutu nato poslal hosty do vedení po nahrávce Turnera Motlík. Ve třetí třetině hra spíše připomínala bojové pole – hráči AHC Vačice nasbírali 11 trestných minut a jedno vyloučení do konce zápasu. Toho využil kapitán Tomahawků Král a srovnal na konečných 2:2.

Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0. Branky a nahrávky: Švára, Král (Vávra) – Joza, Motlík (Turner). Vyloučení: 6:9. Diváků: 37.

AHC Čáp Auto – HC Vizi Auto 3:1.

Hosté se museli obejít bez svých opor Janouška, Kobzíka a Hradeckého. Přesto v 7. minutě se kapitánem Vizingrem ujali vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí si hlídali obranné pásmo, a nedávali tak soupeři moc šancí a v 10. minutě zásluhou Špačka vyrovnali. Ve druhé třetině Čápi zvýšili na 2:1. Zápas byl do poslední minuty velmi vyrovnaný, ale výhru domácích však nakonec potvrdil Peksa.

Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: Špaček, Matějka, Peksa (Matějka, Karásek, Hladík) – Vizinger. Vyloučení: 3:3. Diváků: 31.

HC 2009 Nýrsko – HC Tango 3:6.

Hráči Tanga začali lépe. V 15. minutě se trefil Kaufner a za dvacet sekund Gajdušek. Houževnatí hráči Nýrska se dočkali v 5. minutě druhé třetiny, kdy po rychlé akci dva na jednoho prostřelil gólmana Tanga Míšek. Na druhé straně se trefil na konci druhé třetiny Pechan, který navýšil skóre na 3:1 pro Tango.Ve třetí třetině se opět první prosadili Nýrští, snížili na 2:3, Tango odpovědělo za dvě minuty střelou Koryťáka.V závěru pak zaúřadoval Burcal a dvěma brankami upravil skóre na konečných 3:6.

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:3. Branky a nahrávky: Míšek 2, Zdichynec (Mazánek, Kajínek, Dyk) – Burcal 2, Kaufner, Koryťák, Pechan, Gajdušek (Kaufner, Koryťák, Pechan, Šlehuber 2, Mazanec). Vyloučení: 2:6. Diváků: 25.

HC Autokempf Klatovy – HC Kinetic 1:3.

První třetina přinesla velké šance na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. Až v 10. minutě prostřelil gólmana domácích Bečičku Fürbacher po nahrávce Rendla. Druhá třetina přinesla i první vyloučení, kterých potom rychle přibývalo. V 25. minutě navýšil opět Fűrbacher, tentokrát po nahrávce Hrabíka. Před druhou sirénou Kinetic hrál v oslabení 5 na 3, přesto se dokázal ubránit a v oslabení 5 na 4 dokonce ujel Cvachovec, který po nahrávce Hrabíka nahodil puk na branku a ten propadl za záda Bečičky. Třetí třetina znamenala nápor a zostření hry ze strany HC Autokempf. Po signalizovaném trestu pro hosty prostřelil od modré Jonáše Adamec. Sedm minut před koncem utkání tvrdě dohrál Hrach Wirtha a po vzájemné bitce putovali oba do šaten. Hráči Autokempfu ještě zkusili power play, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0. Branky a nahrávky: Fürbacher 2, Cvachovec (Hrabík 2, Rendl) – Adamec. Vyloučení: 7:8. Diváků: 17.¨

Další zápasy (ZS Klatovy): HC 2009 Nýrsko – HC Tomahawks (NE 4. listopadu, 21.00), HC Autokempf Klatovy – HC Tango (PO 5. listopadu, 19.30), pondělí 21:00 HC Kkinetic – HC Vizi Auto (PO 5. listopadu, 21.00).

Luboš Hosnedl