TJ Start Luby – HC Horažďovice 4:2 (3:0, 1:1, 0:1; branky: R. Pikhart, Spurný, Malát, Hájek – Přerost, L. Sosna; rozhodčí: Pressl; vyloučení: 7:6).

Začátek střetnutí přinesl opatrný hokej. Oba týmy pozorně bránily a brankáři se v prvních deseti minutách příliš nezahřáli. Lubští hráči chtěli napravit předchozí nepovedené zápasy a jejich snaha přinesla ve druhé polovině první třetiny své ovoce. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě Radek Pikhart, když pohotově z prostoru mezi kruhy uklidil do branky přihrávku Zahálky. O minutu později našel Topinka rozjetého Spurného a ten svůj nájezd z levého křídla rovněž proměnil. Za další minutu schoval svou střelu za obránce Malát a příklepem k tyči zvýšil na 3:0.

Druhou dvacetiminutovku začali domácí opět skvěle, když na 4:0 zvýšil Hájek, který proměnil rychlý brejk po přihrávce Jindry. Čtyřbrankový náskok vydržel Lubům pět minut. Poté se důrazem na brankovišti prosadil hostující Přerost. Tento gól vlil Horažďovickým energii do žil a začali soupeře přehrávat. Vypracovali si několik dobrých šancí, které ale skončily na výborně chytajícím brankáři domácích Krsovi. Na druhé straně nastřelil bekhendem tyč horažďovické branky Pavel Hůla.

Ve třetím dějství se domácí zatáhli, a více se soustředili na obranu. Z ní vyráželi do nebezpečných rychlých protiútoků. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale provázela je střelecká smůla. To potvrdilo i nastřelené břevno za domácím Krsem z úvodu třetiny. Horažďovicím se přeci jen nakonec podařilo snížit, ale jejich gól na 2:4 přišel až v poslední minutě. Úspěšným střelcem byl Lukáš Sosna, který před brankou využil přihrávku Košatky po chybné rozehrávce domácích.

TJ Sušice – Sokol Drahonice 4:6 (2:5, 1:1, 1:0; branky a nahrávky Sušice: 8. Broža (Myslík), 13. Korál (Šmrha), 36. Petera (Skuhra), 42. Holý (Korál)).

Sušici vůbec nevyšel úvod utkání a už v 8. minutě prohrávala 0:4. Tato gólová smršť byla studenou sprchou pro všechny domácí hráče i diváky. Po změně složení jednotlivých útoků se domácím v 8. minutě Brožou a ve 13. minutě Korálem podařilo skóre zkorigovat. Tři minuty poté ale Drahonice opět odskočily na rozdíl tří branek.

Dvě minuty po začátku druhé třetiny hosté další brankou navýšili stav už na 2:6 z pohledu domácích. Ve 36. minutě sice snížil Petera, ale zkušení hráči Drahonic si svůj náskok hlídali a do konce druhé třetiny už neinkasovali.

Třetí třetina se odvíjela od průběžného stavu. Hosté bránili tříbrankový náskok a domácí útočili. Většina jejich střel ale končila u dobře chytajícího brankáře Drahonic, nebo na tyčkách, které zvonily každou chvíli. V 42. minutě se domácím ještě brankou Holého podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale velký tlak na konci utkání již k dalšímu gólu nevedl. Domácím nepomohla ani hra bez brankáře.

1. Sušice⋌12  8 0 4  49:42 16
2. Drahonice⋌11  6 1 4  59:46 13
3. Luby⋌11  5 0 6  41:48 10
4. Katovice⋌12  5 0 7  41:51 10
5. Horažďovice⋌12  4 1 7  51:54  9

Soutěž pokračuje 16. kolem zápasy Luby – Katovice (SO 13. února, 14.00, ZS Klatovy) a Sušice – Horažďovice (NE 14. února, 16.00, ZS Sušice). V neděli 14. února od 16.15 hodin se v Klatovech hraje dohrávka Luby – Drahonice.