SHC KLATOVY –
DEGGENDORFER SC 5:4

Domácí nezačali dobře. Už ve 3. minutě propadli na útočné modré a v přečíslení dva na jednoho skóroval Ortolf. Vyrovnat mohli Michel a Topinka, ale mířili vedle. Druhý trest za pasivní hru přišel pro domácí v 7. minutě, kdy se z dorážky prosadil Litesov.

Do druhé třetiny vstoupili klatovští hráči aktivněji, ale po neproměněných šancích Topinky a Pacandy to byli oni, kdo inkasoval. Puk si v závaru před bránou našel Wolfgramm a poslal ho pod břevno. Klatovy si vypracovávaly více šancí, ale nemohly se prosadit. V největší šanci trefil tyč odkryté branky Uhlík. Domácí ve 35. minutě přece jen snížili, po závaru před brankovištěm byl gól připsán Švarcovi. Hosté odpověděli o tři minuty později, Sochůrkem vyražený puk si stáhl Monteith a zavěsil.

Ve 44. minutě Janzen kolenem fauloval Krliše, a musel do kabin. Domácí si s pětiminutovou přesilovkou poradili náramně, když své sólo proměnil Tulačka a po něm přesně pálil i Michel. Vyrovnání přišlo v 55. minutě, domácí přežili v oslabení obrovskou šanci hostů, kteří poté reklamovali faul a zapomněli za svými zády Michela, který v nájezdu nezaváhal. Rozhodnutí přinesla 58. minuta, zatímco Gibbons ve velké šanci přestřelil, puk z bekhendu Topinky si cestu do sítě našel.

„Mrzí mě začátek. Jsou tady kluci, kteří by se chtěli hokejem živit, a pak k zápasu přistoupí takhle. Možná to bylo pod dojmem pátečního vítězství s Weidenem. Když se ale ve sportu poleví v koncentraci, je to pak hrozně těžké. Dnes si kluci mohou vážit toho, že to otočili. Měli jsme spoustu šancí dát góly dřív, ale nebyli jsme důrazní v koncovce," zhodnotil zápas trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 0:2, 1:2, 4:0. Branky a nahrávky: 35. Švarc, 45. Tulačka (Holý), 47. Michel (Topinka, Uhlík), 55. Michel (Marcel), 58. Uhlík (Pacanda) – 3. Ortolf (Gibbons, Leinweber), 7. Litesov (Monteith), 26. Wolfgramm (Schembri), 38. Monteith (Litesov). Rozhodčí: Valenta – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 3:5 + navíc Janzen 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Sestava Klatov: Sochůrek (Štekr) – Slavík, Holý, Kulhánek, Marcel, Kubík, Houfek, Krliš, Švarc, Tulačka, Beneš, Michel, Uhlík, Pacanda, Topinka, Vlček, Presheva, Němec, Leština.

V úterý hrají Klatovy od 18.30 hodin doma s Pískem.