KRAJSKÁ LIGA
PLZEŇSKÉHO KRAJE

HC Klatovy B – TJ Apollo Kaznějov 7:6sn (2:0, 3:2, 1:4; branky Klatov: Vondryska, Kuželík, Rajal, Vizinger, Pitel, Mrázek, rozhodující nájezd Vondryska).

Vstup do utkání se domácím vydařil, lépe bruslili a dostávali se častěji k zakončení. Vše vyvrcholilo úvodní brankou Kuželíka. Hosté poté přidali a několikrát uzavřeli klatovské hráče v obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Domácí čekali na svoji šanci a ještě před koncem třetiny využil přesilovou hru Rajal.

Druhá třetina začala pro domácí snově. Během dvou minut vstřelili tři branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Klatovy začaly hrát lehkovážně, čehož hosté dokázali dvěma brankami využít. Domácí vypadli z tempa, ale další branky už Kaznějovští nepřidali.

Ve třetí třetině se sice hra domácích zlepšila, ale hostům se začalo dařit střelecky a v 53. minutě bylo vyrovnáno na 5:5. Poté se domácí opět probudili a odskočili na rozdíl jedné branky. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku a opět se jim podařilo vyrovnat. V nájezdech nakonec vyhráli klatovští hokejisté 2:1, když brankáře hostů překonali Hochman a Vondryska.

Sestava Klatov B: Šproch – Juráň, Mrázek, Rajal, Plánička, Bouček, Nejdl – Vizinger, Vondryska, Čuban, Babka T., Pitel, Kuželík, Turhobr, Hochman, Valečka.

TJ Sušice – HC Rebel Město Nejdek 2:4 (2:1, 0:1, 0:2; branky a nahrávky Sušice: 1. Švec (Vávrů), 3. Ryšavý).

Sestava Sušice: Lejsek (Skolek) – Myslík, Šmrha, Skuhra, Švec – Vávrů, Šašek, Ryšavý, Broža, Holý, Vospěl, Fedor, Rajtmajer, Vachoušek.

PL. KRAJE, SK. A

HC Bidlo Malá Víska – SKP Rokycany 1:3 (1:1, 0:0, 0:2; branka domácích: Kotěšovec (TS)).

Zápas byl od úvodu vyrovnaný. Malá Víska měla více šancí a častěji puk na holích. Rokycanští hráli spíše na brejky a obvzláště nebezpeční byli v přesilovkách. Z jedné se dokázali prosadili v úvodní třetině, ale Bidlo odpovědělo vyrovnávací brankou Kotěšovce, který proměnil trestné střílení.

Ve druhé a třetí třetině měli domácí opět více ze hry, ale všechny jejich šance vychytal hostující gólman. Těsně před koncem domácí obrana trestuhodně zapomněla na Berana, a ten svůj samostatný nájezd proměnil. Malá Víska poté ještě zkusila odvolat gólmana, ale inkasovala potřetí.

Sestava Bidla: Tvrdík – Šimsa, Kuželík K., Kopidlanský, Chalupa – Hanák, Kotěšovec, Zahálka, Nauš, Petruška, Zhvakin, Kutil, Rašek, Kosohorský.

PŘEBOR STRAKONICKA

Ve čtvrtém kole Strakonického hokejového přeboru se hrálo jen jedno utkání, ve kterém HC Horažďovice podlehl Katovicím hladce 0:5. Další zástupce klatovského okresu, Start Luby, svůj zápas neodehrál, protože soupeř z Drahonic se k utkání nedostavil. Omluvil se pro velkou marodku svých hráčů.

Katovice – Horažďovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0).

Ve vyrovnané první třetině vsítili domácí dvě šťastné branky. V té prostřední byli horažďovičtí hokejisté lepší, ale v koncovce jim nic nevycházelo. Navíc byli často vylučováni, soupeř toho využil a výhru si pohlídal dalšími třemi góly.

1. HC Katovice⋌4  2 1 1  16:10  5
2. TJ Drahonice⋌3  2 0 1  14:14  4
3. HC Horažďovice⋌4  1 1 2  17:15  3
4. TJ Start Luby⋌3  1 0 2  14:22  2