Derby se hrálo v Klatovech a úspěšnější v něm byli hosté z Horažďovic. Domácím citelně chyběli čtyři obránci, hostům navíc tradičně zachytal gólman Tábor, a to byl základ jejich úspěchu, který je posunul v tabulce již na 2. příčku.

Hodně cenného vítězství dosáhli doma hokejisté TJ Sušice nad TJ Drahonice. Hosté jsou na posledním místě tabulky, jejich forma však stoupá a na předposlední Sušici se mohutně dotahovali. Tentokrát ale Sušice nezaváhala a i s náhradním gólmanem Lukášem Kůrkou v bráně, který zaskakoval za nemocného Martina Šlaise, si zaslouženě vybojovala vítězství a tím všechny tři body.

Sušice – Drahonice 9:4

Od začátku se utkání lépe vyvíjelo pro domácí Sušici. V brance nastoupil za nemocného Šlaise Lukáš Kůrka a nevedl si špatně. Již v 6. minutě poslal domácí do vedení Tomáš Holý po asistenci Františka Ryšavého, ale hosté srovnali během dvou minut na 1:1. Poté byly šance na obou stranách, ale brankáři byli vždy ve střehu. Dva slepené góly domácích přišly v závěru třetiny, a to bylo pro Sušici hodně důležité. Nejdříve se po asistencích Vávrů a Zahálky trefil Petr Lemberger, vzápětí zvyšoval na 3:1 Rendl, kterému na gól přihrával opět Zahálka.

Druhá třetina byla hodně vyrovnaná, v koncovce však byli šťastnější domácí hokejisté, kteří navýšili své vedení již na 6:3. Potlesk přítomných diváků sklidil především Tomáš Holý, který proměnil nařízené trestné střílení.

V závěrečné třetině už dominovali Sušičtí, když navyšovali skóre hlavně v přesilovkách. Hosté byli totiž často vylučováni, a Sušici tak usnadnili dojít k jednoznačnému vítězství.

Třetiny: 3:1, 3:2, 3:1. Branky Sušice: Holý 3, P. Lemberger 2, Rendl, Machulda, Ryšavý, M. Lemberger. Rozhodčí: Diviš – Štěrba, Čámský. Vyloučení: 8:14.

Luby – Horažďovice 5:7

Domácí Start vstoupil do utkání hodně vlažně a soupeř ho za to dvakrát potrestal. V polovině první třetiny vedly Horažďovice 2:0, když se trefil Knetl a v přesilovce kanonýr Košatka. Oslabené Luby to nevzdaly a dál bojovaly proti mladému, ambicioznímu týmu hostů. Z rychlého brejku snížily na 1:2, po přihrávce Spurného dával důležitý gól Radek Pikhart a vykřesal naději na vyrovnání.

Druhá třetina byla ve znamení větší aktivity Lub, ale branky padaly na obou stranách. Nejdříve dlouhou přihrávku dojel rychlonohý Zahálka, zblízka prostřelil Tábora v brance hostí a srovnal na 2:2. Pak ale zaváhání domácí obrany využili hosté k navýšení svého vedení na rozdíl dvou branek, když se prosadili Kopecký a v přesilovce Lukáš Sosna. Luby to však nevzdaly. Nejdříve našel skulinku v brance Tábora Vraný a ve 36. minutě přišlo vyrovnání na 4:4 z hole Pavla Hůly, kterému přihrávkou asistoval Topinka. Těsně před přestávkou se však dostal do šance hostující Košatka a Horažďovice znovu těsně vedly.

Luby nastoupily do závěrečné třetiny s velkým odhodláním vyrovnat, ale to se jim nepodařilo. Ve 44. minutě si nechali domácí beci ujet Košatku a ten se v sólovém nájezdu nemýlil. O minutu později sice domácí Vraný vykřesal naději kontaktním gólem, ale vše rozhodla 49. minuta, ve které hostující Přerost tečovanou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. To hosté udrželi až do závěrečného klaksonu, i když byli pod trvalým tlakem Lub.

Třetiny: 1:2, 3:3, 1:2. Branky: Vraný 2, R. Pikhart, Zahálka, P. Hůla – Košatka 3, Knetl, Kopecký, L. Sosna, Přerost.

Karel Šot