V úterý se hokejisté z Plzně předháněli v zahazování šancí na Slavii, a aby toho nebylo dost, stihla je další špatná zpráva. Kapitán Martin Straka je zraněný a v pátečním utkání, které v ČEZ Areně začíná v 17.30, proti Zlínu nenastoupí.

„Martin si z utkání na Slavii odnesl pohmožděné mezižeberní svaly a jediný způsob léčby je klid,“ potvrdil neradostnou zvěst trenér Marian Jelínek.

„Jsou věci, které člověk nezmění,“ řekl kouč k nastálým potížím. „Martin Straka je pro nás jako hráč i osobnost nenahraditelný. Jen když se tým semkne a bude o to víc bojovat, je možné tuto ztrátu zacelit,“ burcoval Jelínek. „Všichni musí přidat.“

V podobné situaci se ocitla Plzeň také v minulé sezoně. Jenže tehdy Straka po lehké opravě kolena propásl pouze jediný zápas. Teď však není jasné, kdy se hrající šéf klubu do boje vrátí. „Martin může chybět až šest týdnů, to podle nejhorších prognóz. Ale to nyní neřeším. Jisté je, že příští tři zápasy nebude, pak se uvidí,“ zdůraznil Jelínek. „Tahle zranění jsou nevyzpytatelná a hokejisté tvrdí chlapíci.“

Strakovo místo v první formaci mezi Bomersbackem a Vlasákem zaujme Kracík, který minulý zápas na Slavii nuceně stál. „Porušil pravidla, ale je to vyřešené a věřím, že Jarda teď odvede dobrou práci,“ nechtěl se trenér víc vracet ke Kracíkově prohřešku. Stejně jako k minulému souboji na Slavii, který Plzeň prohrála 3:4.

„Ztracené body sice bolí, ale náš výkon měl i řadu plusů. Chybí jen víc gólů, a to jsme schopni zlomit,“ utvrzoval se Jelínek před duelem se Zlínem. Ten je v extraligové tabulce sedmý, ale jen o bod za třetí Plzní.

Na západ také celek trenéra Venery vyrazil s denním předstihem a s touhou odčinit domácí klopýtnutí se Spartou v prodloužení.

„Plzeň se drží v popředí tabulky. Její hru oživilo trio Kanaďanů, navíc Západočeši hrají kontaktní, důrazný hokej,“ přemítal o soupeři zlínský kouč. „Zkusíme proti tomu najít účinnou taktiku.“

Ve vzájemných duelech minulé sezony uspěl víc Zlín. Vyhrál tři ze čtyř zápasů.