Kauci sedm milionů korun nutnou pro vstup do dalšího ročníku extraligy zaplatil kapitán Martin Straka, chybí ale další peníze. Hráči opakovaně nedostali výplaty a klubu hrozí, že se mu rozutečou. „Jsem už skeptický. Nejhorší je to denně hráčům vysvětlovat,“ prohlásil ředitel klubu HC Plzeň Jaromír Zavoral s tím, že pokud peníze nedostanou do konce června, novou sezonu už nezahájí.

Za město vyjednává o podmínkách podpory s šéfy hokejového klubu šéf představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko (ODS). Na spadnutí má být podepsání 15 milionové půjčky pro klub právě od teplárny, ale její schválení má ještě ve čtvrtek posvětit městské zastupitelstvo. „Někteří radní na tom trvají i přesto, že rada je valnou hromadou teplárny, takže o tom může rozhodnout sama,“ potvrdil primátor Pavel Rödl (ODS). Zdlouhavá jednání o konkrétních podmínkách půjčky tak znovu směřují k základnímu problému: má město podporovat profesionální hokejisty z veřejných peněz?

Zavoral tvrdí, že všechny podmínky města klub splnil. Snížil všem platy a je ochoten ručit za půjčené peníze smlouvami všech hráčů, licencí a veškerým majetkem klubu.

„Poskytli jsme stejné záruky, které by chtěla i banka,“ konstatoval Zavoral. Zda budou zastupitelé s půjčkou souhlasit, není vůbec jisté. Už na minulém jednání vystoupili někteří z nich proti podpoře profesionálních sportovců. Zatímco primátor zopakoval, že extraligovému hokeji je třeba pomoci, proti se postavil například jeho náměstek Vladimír Duchek (Pravá volba) nebo opoziční zastupitel za Plzeňskou alianci Jiří Holenda či Jiří Valenta za KSČM.

Na radnici se hokejisté obrátili s žádostí o pomoc poté, co nedokázali sehnat generálního sponzora po společnosti Lasselsberger, která jim vypověděla smlouvu. Dál tvrdí, že pokud město klubu finančně nepomůže, hrozí jeho zánik.

Finanční problémy hokejového klubu jsou stále námětem řady diskuzí. I na webových stránkách Deníku se lidé neustále ptají, jak to s finanční výpomocí ze strany města vypadá. Objevuje se kritika města, že mu rozhodování tak dlouho trvá, i názory, že si hokejový klub musí pomoci sám. „Kde váznou ty peníze, co nám město slíbilo? Že by jenom předvolební tah?“ ptá se například čtenář Josef. „Proč by měl hokeji někdo pomáhat ? Ať se živí sám!“ oponuje jeho jmenovec.