Přemoci hokejovou Plzeň? Nemožné. Jako jedenáctý soupeř v řadě se o tom v úterý v 36. kole extraligy přesvědčil Třinec. Plzeňští indiáni porazili oceláře před zaplněnou ČEZ Arenou 3:1, a devítkový rok tak završili jako suverénní lídr soutěže.

Pod vítězné loučení s letopočtem se výrazně podepsal Vampolův útok. A také znovu jistý brankář Pöpperle. To přesto, že už ve 4. minutě přišel o svou dvouzápasovou neprůstřelnost. „Bylo to po tečované ráně. Puk vypadl přede mne a Polanský mi ho zblízka poslal mezi betony,“ popsal Pöpperle úvodní úspěch hostů.

Gól byl vyústěním rozpačitého vstupu Plzně do utkání. „Soupeř oproti očekávání začal hodně defenzivně a nám chvíli trvalo, než jsme se rozjeli,“ připustil trenér Marian Jelínek.

Na ledě přibývalo nervozity, potyček i vyloučených. Víc na straně hostů, jenže Plzeň toho nedokázala využít. Do přestávky byl přesto stav srovnaný. Nahození Vampoly dovezl v 18. minutě na hrudi do sítě Adamský. A stejný hráč potom v polovině duelu rozjel i vítěznou akci. Prolétl po pravé straně a přes dvě třinecké hokejky nabil Hvilovi na druhý gól.

„Druhá třetina rozhodla,“ prohlásil Jelínek. Hosté totiž měli také pár dobrých šancí, jenže Pöpperle odolal. Hned na začátku třetiny třem dorážkám po sobě a před rozhodujícím gólem nájezdu Bonka v třineckém oslabení.

„Ze všech stran slyšíme, kdy už prohrajeme, a na naší hře je to znát. Jenže máme další tři body a za to patří mužstvu obrovský dík,“ říkal po boji trenér Jelínek. Třinec ještě zkusil hru bez brankáře, ale bouřlivé ovace fanoušků spustil gólem do opuštěné svatyně kapitán Straka po mazácké spolupráci s Vlasákem.

Další zápas hrají Plzeňští až 5. ledna v Karlových Varech.

HC Plzeň 1929 – Oceláři Třinec 3:1

Muž zápasu: Adamský. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 18. Adamský (Vampola), 31. Hvila (Adamský, Vampola), 60. Straka (Vlasák) – 4. Polanský (Kohn). Rozhodčí: Hradil, Souček – Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:13, navíc Kohn (TRI) 10 min. os. trest. Bez využití. Diváků: 8241.

Plzeň: Pöpperle – Jiří Hanzlík, O'Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný – Bomersback, Straka, Vlasák – Hvila, Vampola, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák – Stránský, Vostřák, Lev. Trenér: M. Jelínek.

Třinec: Duba – Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Platil, Cartelli, Lojek, Andersons – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Pospíšil – V. Polák, Bonk, Tomas – Kanko, Hampl, Mičulka. Trenér: Marek.