Hosté přijeli bez své největší hvězdy Martina Straky, která usedla pouze do hlediště. Do domácí sestavy se vrátil Květoň, k nemocnému kapitánovi Sailerovi přibyl na marodku ještě Micka.

A byl to právě Květoň, jenž po Mikeskově přesném pasu bekhendem s tečí hostujícího beka do horního růžku otevřel skóre. Po třech minutách ale bylo vyrovnáno.

V přesilovce pět na tři Plzeň rozebrala domácí obranu a Vampola neměl problém skórovat do prázdné branky. Vedoucí gól měl na hokejce plzeňský Kanaďan Bomersback, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo své tyče Turek.

Druhou třetinu začali domácí mimořádnou kanonádou, ale jejím výsledkem byla jen Melicharova dělovka do horní tyče. Brankou neskončil ani nájezd Vaka. Mountfield byl v obrovském tlaku. Při téměř dvouminutové přesilovce pět na tři gól doslova visel na vlásku. Leč Pöpperle i s notnou dávkou štěstí odolal.

V závěrečné třetině mohl potrestat vyjetí gólmana Turka Kanaďan Scofield, nedokázal však trefit odkrytou branku. Tentýž hrač pak selhal i v další tutovce, kterou vychytal Turek. Dvě a půl minuty před koncem v přesilovce od modré domácí kapitán Ptáček propálil vše, co mu stálo v cestě. O tři body však domácí zase přišli. Přestože hráli hosté v závěru oslabení, dokázal Modrý v poslední minutě v power play vyrovnat.

Prodloužení branku nepřineslo, nájezdy proměnili jen plzeňští Kovář a Vampola.

HC Mountfield České Budějovice – HC Plzeň 1929 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Muž zápasu: Modrý.

Branky a nahrávky: 3. L. Květoň (Mikeska), 58. Ptáček (Vak, Veselý) – 6. Vampola (Benda, Modrý), 60. Modrý (Dvořák, Vlasák), rozh. náj. Jan Kovář. Rozhodčí: Fraňo, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyl. 5:10 (navíc host. Vampola 10 min.), využ. 0:1.V osl. 0:1. Diváci: 4592.

Mountfield: Turek (na sam. náj. Hrubec) – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar – Pletka, Mikeska, L. Květoň – Gulaš, Vak, Veselý – M. Hudec, Mertl, Kotrla – Melichárek, Šimánek, Červený. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka.

Plzeň: Pöpperle – Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O’Brien, Jeřábek – Bomersback, Vampola, Vlasák – Stránský, Tvrdík, Dvořák – Scofield, Jan Kovář, Hvila – Lev, Heřman, Pitule. Trenéři: Jelínek a Razým.