Domácí Bruslaři se v úterý postavili druhému celku tabulky – plzeňským Indiánům. A skóre se měnilo jako na houpačce. Boleslav dvakrát vedla, poprvé zásluhou Mikulíka, podruhé uznal sudí po konzultaci s videem baseballový úder Balaštíka.

Pak ale začal řádit Radek Duda s Boleslavákem v dresu Plzně Václavem Pletkou. Pletka dva góly, Duda tři nahrávky a po dvou třetinách vedli Indiáni 4:2.

Boleslav zbraně nesložila a začala „rudé tváře“ trápit. Hned z kraje třetí části snížil Podkonický. Stav 3:4 vydržel až do poslední minuty. V ní se dostal k puku, už při power-play, k Bahenskému, jehož nabídka na teč zaplula až za záda brankáře Mazance.

A šlo se do prodloužení – v něm měla Boleslav výhodu přesilovky, kterou dokázala využít. Mozík posunul puk na Vrbatu, ten našel na brankovišti volného Balaštíka, který svým druhým gólem v zápase celé utkání rozhodl.

Boleslav si tak připsala cenné dva body a skalp výborně hrajících Indiánů.

„Každý bod pro nás má doslova cenu zlata, tím spíš s Plzní, která má nejlepší útok v lize. Sice jsme věděli, že poslední zápasy nebyla v žádné oslnivé formě, ale to nemusí nic znamenat,“ byl spokojen kouč Boleslavi Petr Novák.

BK Mladá Boleslav – HC Plzeň 1929 5:4 PP

Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Chaloupka, Žabka), 21. Balaštík (Tomas, Čutta), 42. Podkonický (Mikulík, Hay), 62. Balaštík (Vrbata, Mozík) – 17. Pletka (Duda, Kovář), 22. Johnson (Duda), 36. Havlíček (Vykoukal, Dvořák), 39. Pletka (Vykoukal, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Pouzar, Jindra. Vyloučení: 8:9, Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3100.

Boleslav: Hübl – Žabka, Chaloupka, Hay, Baldwin, Mozík, Rýgl, Beňovič, Čutta – Mikulík, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Jiránek – Bahenský, Vrbata, Goertzen – Loskot, Stieler, Hrdel.

Plzeň: Mazanec – Vykoukal, Jiří Hanzlík, Kaberle, St. Pierre, Marušák, Frolo, J. Jeřábek – Stránský, Martin Straka, Kratěna – Duda, Jan Kovář, Pletka – Michal Dvořák, Havlíček, Johnson – Mrňa, Pitule, M. Heřman – od 33. navíc Petruška.