Po reprezentační pauze se hokejová Plzeň vrátila do extraligy vítězně.

Ve středečním divokém duelu 48. kola převálcovali Indiáni před svými fanoušky Oceláře z Třince 7:5.

O triumfu rozhodli Plzeňští v prostřední části, kterou vyhráli 4:0. Čtyřmi góly se na výhře, která ve finiši základní části jen víc utvrdila druhou příčku modrobílých, podílel Václav Pletka.

Na úvod se Plzeňští ubránili 94 vteřin ve třech. Ale skóre pak stejně otevřeli hosté bojující ještě o přímý postup do play off. To pronikající Varaďa po stahovačce ranou zpoza obránce prostřelil brankáře Mazance. Ale jen tím povzbudil chuť Indiánů na třinecký skalp.

Hrňa pak totiž místo odkryté plzeňské svatyně trefil jen nataženého gólmana a na přelomu třetin domácí skóre v početních výhodách otočili.

Vždy u toho byl Pletka .

Na sklonku úvodního dějství trefou mezi betony odčaroval kouzlo Hamerlíka a jen půl minuty po pauze skóroval podruhé.

A drtivý nástup domácích do druhé třetiny pokračoval. Po průniku s Heřmanem zavěsil puk pod horní tyč Stránský. A čtvrtý gól přidal z trestného střílení Straka, stažený předtím v sólu Zíbem.

Hamerlíka v třinecké brance nahradil Vojtek, ale i ten ještě do konce třetiny inkasoval. To Pletka dorážkou zblízka zkompletoval hattrick.

Předtím se na ledě chvíli boxovalo a i v pěstní bitce měl domácí Johnson navrch nad soupeřem Květoněm.

Jenže dobře rozjetý zápas si Plzeňští ještě zkomplikovali.

V 50. minutě totiž Hrňa snížil a probuzení hosté se pak během necelých čtyř minut dotáhli na nejtěsnější rozdíl.

„Přestali jsme hrát, každý si něco přidával, neplnili jsme si defenzivní úkoly a začalo nám to tam padat,“ vracel se ke krizovým minutám plzeňský asistent Michal Straka. „Vzali jsme si oddechový čas, tým zabral a navíc hosté nám nahráli svou hrubou chybou.“

To v 55. minutě zastavil postup Třince v prostředním pásmu důrazný Kovář, Duda projel před Vojtka a zpětnou přihrávkou nabídl Pletkovi čtvrtý gól.

„To se mi v extralize povedlo asi poprvé,“ pátral v paměti střelec Pletka. „Něco mě to bude stát, ale důležitější je, že jsme zápas dovedli k vítězství. Je to varování, protože takové polevení by se nám v play off mohlo vymstít.“

Pojistku na plzeňskou radost pak přidal kapitán Straka.

Indiáni následně odolali ve třech znovu téměř dvouminutové převaze hostů. „V těch chvílích nás podržel Mazanec,“ chválil gólmana Michal Straka.

Gól hostujícího Varadi v samém závěru utkání tak byl už jen pouhým záznamem do statistik.

„Když neproměníme dvě dlouhé výhody o dva hráče, tak těžko můžeme myslet na nějaký zisk,“ zlobil se třinecký trenér Jan Tlačil. „Přitom v první třetině jsme měli více ze hry, jenže v druhé části jsme byli příliš často vylučováni a soupeř toho využil,“ litoval kouč.