Hokejisté Klatov dokázali porazit v rámci 13. kola druhé ligy na domácím ledě Řisuty 5:3, svému soupeři tak vrátili porážku z prvního vzájemného měření sil, ale co je hlavní – zvítězili již popáté v řadě. Úvod zápasu vyšel lépe domácím hokejistům, kteří vstřelili první dvě branky. Nejprve se v 8. minutě prosadil v poslední době velmi produktivní Jiří Uhlík, který procedil kotouč přes brankáře Stahla do sítě.

O čtyři minuty později už to bylo o dvě branky. Váchal vyslal do úniku Václava Krliše, který svou šanci proměnil střelou mezi beton a lapačku hostujícího gólmana. Za minutu a půl ale bylo sníženo. Hezkou kombinaci Řisut zakončil střelou do prázdné branky Krpata.

Na další branky si museli nedočkaví diváci počkat až do druhé části hry. A v té dominovali domácí hráči. Ve 28. minutě se podruhé v zápase radoval z branky Václav Krliš a o sedmnáct vteřin později zvýšil už na 4:1 útočník David Roubal. Pět a půl minuty před koncem druhé třetiny se pak znovu prosadil Václav Krliš,a dokonal tak svůj hattrick.

Ve třetí periodě se dlouho na klatovském ledě nic nedělo. Až v posledních deseti minutách došlo ze strany hostujícího výběru ke zkorigování výsledku. Berana ve svatyni Klatov nejprve prostřelil znovu Krpata, a pak ještě Kolařík, který využil dvojnásobnou přesilovku. Na víc se hosté ale nezmohli, hokejisté Klatov po zásluze oslavili další tři body do tabulky za výhru 5:3.

„Sice jsme vyhráli, ale musím přiznat, že výkon tentokrát nebyl úplně ideální. Měli jsme pasáže, ve kterých to bylo špatné. Přišlo mi, že po vítězství v Sokolově se hráči trošku uspokojili. Takhle to dál rozhodně nepůjde. Nešly nám přesilovky ani hra v oslabení. Naštěstí jsme ve druhé třetině měli silnou šestiminutovku, ve které jsme dokázali třikrát skórovat. Do závěrečné fáze zápasu jsme tak šli s čtyřgólovým vedením. To bylo asi klíčové, protože ve třetí třetině jsme vypadli z role a nechali soupeře dvakrát skórovat. Sami jsme si tím závěr zkomplikovali,“ zhodnotil duel klatovský trenér Michal Straka.

SHC Klatovy – HC Řisuty 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Uhlík (Švarc, Kristl), 12. Krliš (Váchal), 28. Krliš (Vavřička, Hanzlík), 29. D. Roubal (Markov, Vlček), 35. Krliš – 13. Krpata (Kos, M. Kučera), 53. Krpata (Kos), 55. Kolářík (Kos). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 230.

Sestava SHC Klatovy: Beran (Čech) – Staněk, Slavík, Váchal, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Vlček, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Vavřička. Trenér: Michal Straka.
Sestava HC Řisuty: Ilašenko (Stahl) – J. Kučera, Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Rudovský, Kos, Patyk, Krpa, Řepka, Vyskočil, Fortalka, Piovarči, Hampl, M. Kučera, Rod. Trenér: Martin Procházka.