Ve skvělé formě se v poslední době prezentují hokejisté druholigových Klatov, kteří své oddané fanoušky potěšili také ve středu v zápase 23. kola proti lídrovi soutěže ze Sokolova. Přitom úvod utkání nezastihl svěřence trenéra Michala Straky v optimálním rozpoložení. Běžela totiž teprve šestnáctá minuta a hosté vedli díky využité přesilovce a trefě v oslabení 2:0. V poslední minutě první třetiny však snížil Tulačka a do kabin se odcházelo za těsného vedení Baníku.

V prostřední části hry viděli diváci na klatovském zimním stadionu dva góly. Nejprve v čase 23:02 vyrovnal domácí Milan Švarc, ale branka sokolovského Hoťka z 39. minuty utkání navrátila favorizovanému soupeři jednogólový náskok.

Ten v závěrečné periodě ale smazal Štěpán Hanzlík, jenž překonal jinak skvěle chytajícího sokolovského brankáře Závorku. Když už to vypadalo, že napínavý duel spěje do prodloužení, rozjásal domácí publikum Jakub Houfek, jenž vstřelil čtvrtý gól klatovských bojovníků jen sedmašedesát sekund před koncem základní hrací doby. Sokolov v poslední minutě odvolal brankáře, ale vyrovnat se mu již nepodařilo.

„Potkali jsme se s týmem, jenž má nejvíce vstřelených gólů v celé soutěži. Navíc Sokolov je jediným mužstvem, které nám v probíhajícím ročníku vzalo na domácím ledě všechny body. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané. Šance střídaly šance. Sice jsme prohrávali, ale nevzdali jsme se. Důležitá byla naše vyrovnávací branka na začátku třetí třetiny. V závěru jsme pak čtvrtým gólem rozhodli,“ uvedl spokojený kouč Klatov Michal Straka.

O další body budou hokejisté Klatov bojovat zítra na ledě vzdáleného Nymburku, který se nachází na čtvrtém místě skupiny střed.

KLATOVY - BANÍK SOKOLOV 4:3

Třetiny: 1:2, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 20. Tulačka (Kristl, Uhlík), 24. Švarc (Sysel, Hanzlík), 42. Hanzlík (J. Roubal), 59. Houfek – 9. Vracovský (Rohan), 16. Švec (Rohan), 39. Hotěk. Rozhodčí: Jílek – Ovsík, Šimánek. Vyloučení: 7:7. Využití přesilovek: 1:1. Góly v oslabení: 0:1. Diváci: 200.

SHC Klatovy: Beran (Brtník) – Šiller, Staněk, Slavík, Leština, Houfek, Sysel, Kristl, Rubner, Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Michel, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Vavřička. Trenér: Michal Straka.

HC Baník Sokolov: Závorka (Hruška) – Vodička, Přibyl, Kvapil, Tomeček, Rulík, Přindiš, Šik, Kovařík, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hotěk, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Rohan. Trenér: Karel Mlejnek.