Dvě kola před koncem ztrácejí hokejisté Klatov na čtvrtou pozici zajišťující play-off tři body. Tu aktuálně drží Havlíčkův Brod. Bruslaře tento týden čeká druhá Příbram, která z posledních 14 duelů vyhrála hned 13, a zápas s Kobrou.

Z archivu: IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).Z archivu: IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).Zdroj: Jan Škrle

Klatovští borci naopak zase vyhlížejí středeční bitvu v Praze na Kobře a sobotní domácí mač s vedoucím Táborem.

„Je to naše celosezonní vizitka, že si to neumíme udělat jednoduché,“ řekl po sobotním zápase s Pískem (7:6 po prodloužení) klatovský hokejista Jiří Uhlík, jenž ve videorozhovoru odpovídal na dotazy klubového redaktora.

Zdroj: SHC Klatovy

Narážel tím tak trochu i na to, jak sobotní duel 40. kola proti soupeři z jihu Čech probíhal. Klatovy ve 44. minutě vedly už 6:3, ale v závěru si nechaly skóre srovnat. „To je jednoznačně jedna z našich dalších chyb, že ztratíme takové vedení. Asi nám chybí pokora, nevážíme si toho, když vedeme o dva, tři nebo čtyři góly. Vedení si vždycky vydřeme, a pak jej takhle zahodíme,“ zlobil se Uhlík, který proti Písku zaznamenal hattrick.

Z archivu: IHC Králové Písek - SHC Klatovy (bílí).
Je to o přístupu a zodpovědnosti hráčů, čertil se Vlček po dalším kolapsu

„Rychle jsme prohrávali, ale důležité pak bylo, že jsme skóre ještě před koncem první třetiny otočili. Dostali jsme se nahoru a byli lepší než oni. Písek hrozil z protiútoků, které jsme si celkem pohlídali. Až na ten konec, bohužel,“ hodnotil Uhlík, ale byl moc rád, že jeho tým zvítězil alespoň v prodloužení.

Z archivu: IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).Z archivu: IHC Králové Písek - SHC Klatovy (červení).Zdroj: Jan Škrle

Teď už se připravuje na náročný týden. Ve středu Kobra, v sobotu Tábor. Jde o hodně. „V kritických situacích umíme nejvíc zabrat,“ myslí si Uhlík. „V konečném zúčtování je jedno, jestli jsme proti Písku uhráli dva nebo tři body, stejně musíme oba poslední zápasy vyhrát. Smeteme to ze stolu a půjdeme do toho,“ dodává odhodlaně snajpr klatovského SHC, jenž v letošní sezoně nastřílel už 25 gólů, k nimž přidal sedmnáct přesných asistencí.

Ilustrační snímek.
Hokejisté Old stars bezpečně v čele, Petrovice útočí na druhé místo Týnce