Svěřence trenéra Ladislava Čiháka čeká domácí dvojnásobná šichta s vedoucím Třincem. Tedy týmem, jenž ve středu vyhrál ve Zlíně 3:2 po prodloužení a prolomil sérii čtyř porážek v řadě. Oceláři mají v čele čtyřbodový náskok před druhou Spartou, ale mají odehrané o dva zápasy méně. Škodovka je aktuálně čtvrtá.

První utkání (32. kolo) je na programu v neděli od 17.20 hodin v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně. Dohrávka 6. kola se stejným soupeřem má úvodní vhazování v pondělí od 17.30 hodin. I tento duel se hraje na západě Čech.

Plzeňskému výběru, který v posledních dvou kláních získal celkem čtyři body, bude kromě juniorských reprezentantů a zraněných hráčů chybět také potrestaný matador Jaroslav Kracík, který si vyslechl nemilosrdný ortel za zbytečné seknutí sudího po prohraném buly ve středečním souboji na ledě českobudějovického Motoru.

„Hráč po prohraném vhazování se zřetelnou časovou prodlevou, cíleně a ve zjevném úmyslu sekl holí drženou v obou rukách čárového rozhodčího do nechráněné vnitřní strany paže,“ uvedl včera předseda disciplinární komise Viktor Ujčík. Jeho slova ostatně potvrdily i dostupné videozáběry.

Kracíkovi hrozil trest až na deset zápasů a finanční pokuta ve výši deseti procent základní měsíční odměny. Ostřílený forvard, který letos v dresu Plzně zaznamenal sedmnáct kanadských bodů, ale bude svému týmu nakonec chybět „jen“ šest soutěžních duelů. A to zejména proto, že Kracík nebyl v předešlých dvou sezonách disciplinárně trestán a po zákroku se podle vyjádření předsedy komise rozhodčích ČSLH postiženému opakovaně omlouval.

I v plné síle by však indiány čekala těžká zkouška. Třinec letos válí, je první a na venkovních kluzištích ukořistil sedmdesát procent možných bodů. Nicméně v Plzni prohrál už třikrát v řadě. Naposledy před rokem 2:5 v rámci 39. kola loňské – předčasně ukončené – sezony. Pro Plzeňské hraje také fakt, že v posledních osmi vzájemných soubojích uspěl za tři body vždy domácí tým.

Obě utkání, která mimochodem přenáší televize (v neděli ČT sport a v pondělí O2 TV), budou pro oba týmy nesmírně důležitá. Zároveň budou konfrontací dvou nejproduktivnějších borců extraligy – třineckého Martina Růžičky a plzeňského kapitána Milana Gulaše.

Pokud chce Plzeň silné Oceláře porazit, bude muset hrát naplno celých šedesát minut. Výkyvy v určitých pasážích zápasu se koneckonců Škodě málem vymstily v posledním utkání v Českých Budějovicích.

„Měli jsme problémy již v určité pasáži první třetiny, která se nám vůbec nezamlouvala. Naopak dobré momenty jsme měli ve druhé části, kdy jsme odskočili soupeři,“ vracel se za derniérou loňského roku kouč Ladislav Čihák, jehož družina pak ale třikrát inkasovala a musela dotahovat. „Ukázali jsme charakter a bojovnost, když se nám podařilo vyrovnat,“ doplnil. A obě vlastnosti budou potřeba i nyní…