I proto, že Havlíčkův Brod, držitel klíčové čtvrté pozice pro postup do play-off, vyhrál v souběžně hraném utkání ve Slaném proti domácím Buldokům z Řisut 7:4 a zase Západočechům o kousek utekl.

Hokejisté Klatov (v červeném) prohráli v Příbrami 1:7. V sobotu ale chtějí soupeři všechno oplatit.
Hokejisté plánují odvetu. Nesmíme nic podcenit, uvědomuje si šutér Baníku

Klatovské borce poslal v sobotu do vedení už v 7. minutě hbitý útočník Petr Eret. Nejproduktivnější hráč Klatov využil asistence Josefa Roubala a zaznamenal jubilejní šedesátý kanadský bod v letošní sezoně. Jenomže za Baník vyrovnal na konci první třetiny Pinkas a začínalo se zase od nuly.

Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červeném) podlehli Příbrami 1:2 po samostatných nájezdech.Klatovští hokejisté (archivní snímek).Zdroj: Jindřich Schovanec

Přes dvě stovky diváků ovšem po zbytek hrací doby včetně prodloužení už branku nevidělo, a tak o osudu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli o něco málo úspěšnější hosté, kteří tak ukořistili druhý bonusový bod navíc. V příštím kole čeká svěřence trenéra Michala Straky veledůležitý souboj na ledě Chebu. Hraje se ve středu od 18 hodin.

SHC Klatovy - HC Baník Příbram 1:2 po samostatných nájezdech

Třetiny:
1:1, 0:0, 0:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 7. Eret (J. Roubal) – 19. Pinkas (Bečvář, Tlačil), rozhodující nájezd proměnil Josefus. Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 6:6. Využití přesilových her: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Nejlepší hráči: Tulačka – Pinkas. SHC Klatovy: Polívka (Jiří Brtník) – Jan Brtník, Sysel, Moravec, Houfek, Kovařík, Walter, Houdek – Kolda, D. Roubal, Kosnar, Tulačka, Kaiser, Eret, Uhlík, Morawetz, J. Roubal, Matoušek. Trenér: Michal Straka. HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Malý, Vinš, Hlaváček, Havlín, Jelínek, Zdeněk – Kraus, Rohlík, Tlačil, Chlouba, Káník, Josefus, Pinkas, Furch, Panna, Bečvář, Gengel, Seniov. Trenér: Pavel Marek.