Čeští mladíci sice ztratili se Seveřany dva body, ale této porážce fanoušci tleskají. „Velmi kvalitní a statečný výkon,“ shodují se příznivci na sociálních sítích. „Na týmu byly znát odvaha a sebevědomí. Byly tam krásné momenty a bylo to hokejové," ocenil výkon svých svěřenců trenér Radim Rulík. „Výkon nebyl vůbec špatný, ale hraje se na výsledek. A ten se nám úplně nepodařil, chtěli jsme vyhrát,“ dodal k zápasu sedmapadesátiletý zkušený trenér.

A jak utkání po jeho skončení hodnotil právě David Jiříček? „V první a třetí třetině nám to šlo, troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem, byli více na puku, vytvářeli si šance,“ tvrdil talentovaný obránce. „Trošku nás ale zklamala koncovka. Musíme být před bránou více připravení na dorážky,“ poznamenal.

Čeští hokejisté prohráli se Švédskem 2:3 po prodloužení.Čeští hokejisté prohráli se Švédskem 2:3 po prodloužení.Zdroj: ČTK

Český juniorský výběr proti Švédsku prohrál, ale na šampionátu do dvaceti let dokázal s týmem Tre Kronor bodovat po dlouhých dvaceti letech.

„Hráli jsme svoji hru, dobře jsme bruslili i forčekovali. Pár chyb jsme ovšem udělali a Švédové to potrestali. Možná, že jsme zápas prohráli díky výkonu ve druhé třetině, která se nám moc nepovedla. Jinak jsme hráli dobře, teď se musíme připravit na další zápas,“ doplnil David Jiříček, který letos odehrál dva zápasy NHL v dresu „modrokabátníků“ a devatenáct duelů absolvoval na farmě Columbusu v Clevelandu. Tam si drží bilanci více než jednoho kanadského bodu na zápas (pět vstřelených branek a patnáct asistencí).

MSJ, skupina A: Švédsko - Česko 3:2 po prodl.

Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 26. Wagner, 27. Jansson (O. Pettersson, Robertsson), 62. Jansson (Lekkerimäki, Östlund) - 24. Jiříček (Hauser, Měchura), 55. Ticháček (Šapovaliv, Jiříček). Rozhodčí: Menniti (Kanada), Schlittenhardt (USA) - Hautamaki (Finsko), Klouček (ČR). Vyloučení: 3:4. Využití přesilových her: 0:0. Diváci: 9140. Švédsko: Lindbom - Sjöholm, Engström, Sandin-Pellikka, Odelius, Jansson, E. Pettersson - Rosén, Bystedt, Carlsson - Lysell, Östlund, Öhgren - Lekkerimäki, Wagner, Stjernborg - O. Pettersson, Oscarson, Robertsson - Strömgren. Trenér: Magnus Havelid. Česko: Suchánek - Ticháček, Jiříček, Svozil, Špaček, Hamara, Moravec, Čech - Šalé, Šapovaliv, Kulich - Chmelař, Brabenec, Szturc - Ryšavý, Menšík, Kos - Hauser, Marcel, Měchura - Sapoušek. Trenér: Radim Rulík.

Poslední utkání skupinové fáze hrají Češi na silvestra od 19.30 hodin SEČ proti Německu. Stále navíc mají šanci postoupit do play-off z prvního místa.

Sparta, nebo Örebro? Moravčík, nebo Mužík? Klatovští odchovanci nastoupí v pátek v semifinále Spengler Cupu proti sobě.
Sparta, nebo Örebro? Moravčík, nebo Mužík? Klatovští odchovanci v boji o finále!