Nymburk vstupoval do zápasu z lepší pozice v tabulce, byl osmý, Klatovy byly předposlední. Hosté také chtěli Klatovským oplatit porážku 2:4 z jejich ledu.

V zápase byli hlavními postavami oba gólmani – klatovský Lejsek a nymburský Brázdil.

Klatovy zůstávají na 16. místě. Poslední Pelhřimov měl zápas odložený a Klášterec, který měl stejně bodů jako Klatovy, vyhrál.

SHC Klatovy – NED Hockey Nymburk 3:4 SN

Vstup do zápasu vyšel náramně hostům. Ve 4. minutě otevřel skóre nechytatelnou bombou Brzák a v další minutě zvýšil na 2:0 tečovanou střelou Dvořák. Klatovy sice byly aktivnější, snažily se, ale hosté byli techničtější, hráli důrazněji, dobře napadali a v obraně jim to šlapalo. V 8. minutě dostali domácí výhodu více jak minutu dlouhé přesilovky 5 na 3. Hned po jejím skončení následnou početní výhodu využil klatovský Houfek, který od modré propálil jinak velmi pozorného gólmana Nymburka. Hrálo se vysokém tempu, nahoru dolu a v hlavní roli byli gólmani, kteří do konce první části nepřipustili změnu skóre, i když domácí dohrávali první třetinu v oslabení 3 na 5.

I díky Lejskovi v brance Klatovští tlak přesilovkový Nymburka v úvodu druhé třetiny přestáli, Kubalík dokonce ujel v brejku, ale velká šance opět skončila na gólmanovi Nymburka. Následovala pasáž vyloučení. Nejdříve na straně Nymburka, ale hosté dobře bránili a nepustili Klatovy do šancí. Pak hrály dvě přesilovky po sobě Klatovy, ale ani tyto početní výhody neskončily gólem. Vyrovnání přišlo v 36. minutě a bylo pro hosty hodně překvapivé a nešťastné. Čuban objel nymburskou branku, nahrával před ni a gólman si puk srazil za záda. Klatovské to nabudilo, vytvořili si tlak, ale dalšího gólu už se diváci nedočkali.

Také třetina přinesla velké nasazení na obou stranách a řadu šancí. Ve 47. minutě se konečně ujaly Klatovy vedení, když rychlý útok tří hráčů zakončoval Beran. V téže minutě ještě dostali domácí výhodu další přesilovky a ve 48. minutě byl navíc vyloučen nymburský Rittig na čtyři minuty za faul na Indráka. Plzeňský junior ho odnesl ošklivým krvavým zraněním malíčku na ruce a zápas už nedohrál. Klatovy ale nabídnuté dlouhé početní výhody nedokázaly využít a přišel trest v podobě vyrovnání – v 54. minutě hosté dokonale rozebrali klatovskou obranu a Wszolek bez problémů skóroval do prázdné branky. Jelikož se blížil konec základní hrací doby, oba týmy hrály víc na jistotu. Na domácích bylo vidět, jak moc chtějí zápas rozhodnout ve svůj prospěch, byli odvážnější, ale jejich pokusy ztroskotaly na strážci nymburské branky.

Prodloužení bylo ve znamení jistých zásahů obou gólmanů, a tak utkání dospělo až k samostatným nájezdům.

Jelikož domácí Kubalík ani Pacanda na Brázdila nevyzráli a oba nymburští hráči Lejska překonali, bylo o tom, že druhý bod získá Nymburk, rozhodnuto hodně rychle.

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1. Branky a nahrávky: 10. Houfek (Marcel, Kubeš), 36. Čuban, 47. Beran (Kubeš, Marcel) – 4. Brzák (Král), 5. Dvořák (Dulovec), 54. Wszolek (Pokorný, Dvořák). Rozhodčí: Šmíd – Rubáš, Černý. Vyloučení: 5:7 + Rittig (NYM) 2+2. Diváků: 357.

Sestava SHC Klatovy: Lejsek (Lavička) – Blumentrit, Zeman, Holý, Marcel, Bastl, Houfek, Hobl, Kubeš, Pacanda, Culek, Indrák, Kubalík, Beran, Vondryska, Čuban, Pejchar, Topinka, Pondělík.

Ostatní výsledky: Klášterec – Žďár n/S 2:1, Moravské Budějovice – Trutnov 4:1, Kolín – Kobra Praha 2:5, Sokolov – Jablonec 4:1, Děčín – Vrchlabí 9:4, Tábor – Bílina 12:1, Pelhřimov – Jindřichův Hradec odloženo.

Hodnocení zápasu jedním z klatovských trenérlů Radkem Mužíkem si přečtete v tištěném vydání pondělního Klatovského deníku.

Do konce základní části už zbývají klatovskému týmu odehrát jen tři zápasy. Ve středu 11. února zajíždějí do Vrchlabí, v sobotu 21. února je čeká další zápas venku, a to s Bílinou a poslední utkání sehrají ve středu 25. února na domácím ledě proti Žďáru nad Sázavou.