SHC Klatovy – Kobra Praha 0:4

Od začátku se hrál svižný hokej a jako první prověřil pražského gólmana Křesťan. Na druhé straně se pak blýskl svými zákroky i klatovský gólman Lejsek. Ve vyrovnané první třetině byly k vidění šance na obou stranách, ale oba gólmani byli bezchybní. Hosté spoléhali na zkušenost a sehranost, domácí to vyvažovali bojovností a nasazením.

Ve druhé části hry přestali hosté hrát „profesorský" hokej z první třetiny a začali být aktivnější. Klatovy s nimi však držely krok. Kobra si vytvořila několik šancí, které jí Lejsek pochytal, ale klatovský gólman musel kapitulovat ve 31. minutě, kdy nikým nehlídaný osamocený Jakeš dostal přihrávku do brejku a v nájezdu Lejska překonal. Hosté udeřili za necelou minutu znovu. Borovanský vyjel z rohu a bekhendem překonal podruhé klatovského brankáře. Domácí mužstvo dva rychlé inkasované góly rozhodily a ubraly jim na aktivitě.

Ve třetí třetině měla již jasnou převahu Kobra. Klatovy byly oproti první části hry poloviční, sice se snažily, ale v cestě jim kromě smůly stál i výborný brankář Bílek. Hosté svoji převahu vyjádřili ještě dalšími dvěma góly. V 50. minutě vypálil Šteiner od modré a puk propadl za Lejskova záda a v 58. minutě zvyšoval na 4:0 Kalla, kterému přesně přihrál před klatovskou branku Jakeš. Čestný úspěch Klatov mohl zaznamenat Vondryska, ale v 59. minutě neproměnil trestné střílení.

Domácí diváci se hodně a hlasitě zlobili na sudího Mertla za jeho řízení zápasu, ale nic to nezměnilo na tom, že domácí v utkání nedali ani jeden gól a tři body si zaslouženě odvezla favorizovaná Kobra.

Třetiny: 0:0, 0:2, 0:2. Branky a nahrávky: 30. Jakeš (Čurda), 31. Borovanský (Slanina), 50. Šteiner (Čurda), 58. Kalla (Jakeš, Kučera). Rozhodčí: Mertl, Vavruška, Oudes. Vyloučení: 7:5 + 10 min. OT. Diváků: 270.

Sestava SHC Klatovy: Lejsek (Gulimov) – Zeman, Novotný, Blumentrit, Martinec, Černý, Pouska, Houfek, Bouček, Křesťan, Vondryska, Kubeš, Pejchar, Hobl, Beran, Samoylov, Pech, Pacanda, Vizinger.

Další utkání sehrají klatovští hokejisté v pondělí 17. listopadu od 18 hodin na ledě Nymburku. Na domácí led se vrátí v sobotu 22. listopadu, kdy hostí Vrchlabí.

Komentář jednoho z klatovských trenérů, Lukáše Zdrhy, k zápasu, si přečtete v úterním vydání Klatovského deníku.