Uhráli celkem pět mistrovských bodů z šesti. Lubští hokejisté nečekaně porazili Katovice, Sušice těsně porazila Cz Lease a Horažďovice dokázaly obrat o jeden bod vedoucí tým tabulky Radomyšl.

Horažďovice – Radomyšl 3:3

Horažďovice vstoupily do utkání s favoritem velmi dobře. Z první vážnější šance je poslal David Papež do vedení. Radomyšl rychlý gól zaskočil, její hráči se nemohli dostat do tempa a herní pohody, Horažďovice byly lepším týmem. V prostřední části se ale nechali horažďovičtí hráči zbytečně vylučovat, soupeř využil dvě přesilovky a otočil vedení ve svůj prospěch. Po chybě v obraně dokázala Radomyšl navýšit ve třetí třetině skóre na 3:1, ale hokejisté HC Horažďovice bojovali dál a vyplatilo se. Po pěkných akcích skórovali Kepl a Sýkora.

Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1. Branky Horažďovic: Papež, Sýkora, Kepl.

Cz Lease – 
Sušice 1:2

Velice úsporně hrané utkání rozhodla druhá třetina. V ní dokázali hosté ze Sušice vstřelit dvě branky a domácí jen jednu. Ve 25. minutě Pitel uvolnil Blažka, který se nemýlil a poslal Sušici do vedení. Domácí vyrovnali o šest minut později, kdy po tvrdé střele do masky brankáře Šlaise dorážel puk do odkryté branky Vlček. Ve 38. minutě si Sušice vzala vedení zpět, autorem důležitého gólu byl Vávrů. Tento gól se ukázal jako vítězný, protože Sušice si kvalitní obrannou hrou pohlídala těsné vedení a zaslouženě ze Strakonic odvezla oba dva body, když dokázala v závěru utkání ustát velký tlak soupeře a „přežít" bez branek dvě oslabení.

Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0. Branky Sušice: Blažek, Vávrů. Vyloučení: 3:3.

Katovice – Luby 3:5

Katovicím chybělo několik hráčů základní sestavy, ale ani lubský Start nepřijel k zápasu kompletní. Luby hrály v první třetině třikrát přesilovku, ale ani jednu nevyužily. Naopak těsně před přestávkou dokázal soupeř potrestat zmatky v lubské obraně a ujal se vedení. Ve druhé třetině si Luby vytvořily výraznou převahu, ale gólově ji dokázaly vyjádřit až v samém závěru, otočily skóre na 3:1. Když ve 44. minutě zvýšil Topinka na 4:1, zdálo se, že je rozhodnuto. Luby vedení až moc uspokojilo. Katovice naopak přidaly, nakonec z toho bylo drama. V 53. minutě snížili domácí na 2:4 a kontaktního gólu na 3:4, jehož autorem byl Jílek, se dočkali tři minuty před koncem. Na začátku poslední minuty putoval na trestnou lavici lubský Malát, Katovice odvolaly gólmana, chtěly vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Naopak, několik sekund před závěrečným klaksonem se bekhendovým vyhozením přes celé kluziště šťastně trefil do opuštěné branky lubský Kubík.

Třetiny: 1:0, 0:3, 2:2. Branky: Krůček, Kuncipál, Jílek – Kubík 2, Malát, K. Pikhart, Topinka. Rozhodčí: Častoral – Krejčí, Mašek. Vyloučení: 5:3.

POZVÁNKA

V 15. kole se na zimním stadionu v Písku hraje v sobotu 17. ledna od 12.20 hodin utkání Radomyšl – Katovice, v neděli 18. ledna se na zimním stadionu v Klatovech hraje od 13.30 hodin zápas Luby – Cz Lease a od 16 hodin na zimním stadionu v Sušici derby Sušice – Horažďovice.

Karel Šot