TJ Sušice - TJ Sokol Malá Víska 7:2

TJ Sušice v něm porazila nečekaně hladce Malou Vísku, vede průběžnou tabulku po neúplném patnáctém kole s dvoubodovým náskokem. Na sušickém ledě se hrálo ve svižném tempu a zápasu přihlíželo 150 diváků.

Domácím hokejistům vyšel úvod zápasu jak z partesu. Již ve 47. sekundě otevřel skóre Martin Vávrů, o pět minut později zvýšil na 2:0 Petr Lemberger a nápor domácích pokračoval. Sušičtí hráči výborně bruslili, dařila se jim kombinace i střelba. V osmé minutě to bylo již 4:0, když gólmana hostí překonal znovu Vávrů a František Ryšavý, deklasovaní hosté se nemohli stále dostat do svého tempa. V 16. minutě navíc přidal po samostatné akci pátou branku Martin Vospěl, o výhře domácí Sušice bylo prakticky rozhodnuto.

Ve druhé třetině utkání měla Sušice stále více ze hry i šancí, do čistých gólovek se ale začali dostávat i hosté. Hlavně vyložené šance Kotěšovce a Rubáše volaly po brance. Domácí gólman Martin Šlais však chytal s přehledem, držel čisté konto. Jeho protějšek na druhé straně Petr Kroa ale znovu inkasoval. Nejdříve z hole Zdeňka Koryťáka ve 30. minutě a pak těsně před druhou přestávkou, když ho bekhendovou dorážkou pod horní tyč znovu překonal domácí útočník Petr Lemberger.

V závěrečné třetině nedělního duelu převzali iniciativu hosté z Malé Vísky. Hráli několik přesilovek v pěti proti čtyřem a dokonce i v pěti proti třem a sehráli je znamenitě. Znamenitý však byl i domácí gólman Šlais. Ten vychytal řadu maloveských tutovek, hlavně střely Davida Kotěšovce, nejlepšího hráče hostů, likvidoval s bravurou. Proti dorážce Jana Fišara v 51. minutě ale byl bezmocný, stejně tak i v závěrečné minutě zápasu se musel sklonit před útočnou maloveskou akcí Kotěšovce a Rubáše, ze které posledně jmenovaný Michal Rubáš už jen korigoval na konečných 2:7.

Třetiny: 5:0, 2:0, 0:2. Rozhodčí: Aschenbrenner, Jankovský, Štěrba. Vyloučení: 13:5. Branky: Vávrů a P. Lemberger po 2, Ryšavý, Vospěl, Koryťák – Fišar, Rubáš. Diváků: 150.

Karel Šot