SHC Klatovy – HC Řisuty 6:2

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Už po osmatřiceti sekundách Tulačka z otočky pálil do betonu Ilašenka v brance hostů. Na konci druhé minuty se zcela sám před Ilašenkem ocitl Němec, i jeho střela z prostoru mezi kruhy však skončila na Ilašenkových betonech. Podobně dopadli i Váchal a Beran, uspěl až Pacanda v polovině 6. minuty, která objel branku Řisut a zasunul puk za Ilašenkova záda. Vedení domácích ovšem trvalo pouze tři minuty, když Brém využil dvojnásobné početí výhody hostů. Využitá přesilovka hosty povzbudila a začali více prověřovat Polívku v domácí brance. Ten však do konce třetiny všechny pokusy hostů kryl, zatímco Ilašenka na druhé straně kluziště dvakrát prostřelil Matěj Beran, ve 14. a ve 20. minutě.

Další gól přidali domácí hned v úvodu 2. třetiny, když v početní výhodě překonal Ilašenka Tulačka po přihrávce Beneše zpoza branky. Na další branku čekali diváci na klatovském zimním stadionu více než dvacet herních minut, padla totiž až ve 43. minutě. Po chybě Klatov v rozehrávce snížil Šilhavý na rozdíl dvou branek. Další zdramatizování zápasu ovšem Klatovští hostům nedovolili. Uklidňující branku přidal ve 49. minutě Pacanda, kterého Přikryl a Špaček poslali do samostatného úniku, a skóre uzavřel minutu a půl před koncem šestým gólem Klatov Přikryl.

„Povedla se nám první třetina. Do zápasu jsme vstoupili dobře,vytvořili jsme si řadu šancí a proměnili je. Škoda jen zbytečných vyloučení v 1. třetině, kterými jsme dali soupeři přesilovku pět na tři. Celkově jsme měli zbytečně moc oslabení, ale kluci je odehráli výborně. Oproti minulému zápasu s Havlíčkovým Brodem, ve kterém se nám naopak první třetina nepovedla, jsme začali dobře, ale zase druhá a třetí třetina byly takové „rozházené", hru jsme komplikovali a zbytečně jsme mohli zápas zdramatizovat. Ale dobře to dopadlo, za tři body jsme rádi," zhodnotil utkání klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 3:1, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 6. Pacanda (Beneš, Němec), 14. Beran (Houfek, Beneš), 20. Beran (Holý, Váchal), 22. Tulačka (Beneš, Slavík), 49. Pacanda (Přikryl, Špaček), 59. Přikryl (Beran, Marcel) – 9. Brém (Sedláček, Babický), 43. Šilhavý (Kos). Rozhodčí: Horňáček - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 7:5 Využití: 2:1 Diváci: 250.

SHC Klatovy: Polívka (Kukin) – Špaček, Holý, Slavík, Marcel, Kubík, Houfek, Leština, Růžička, Michel, Tulačka, Topinka, Váchal, Beran, Přikryl, Pacanda, Němec, Beneš.

HC Řisuty: Ilašenko (Škubal) – Kužel, Dostál, Bílek, Muláček, Babický, Sedláček, Raclavský, Sladký, Kos, Náprstek, Záleský, Brém, Krpata, Janeček, Šilhavý, Kalla, Čurda.