Plzeňští hokejisté včera (úterý 24. března) ztroskotali na osmnáctiletém gólmanovi Slavie Furchovi. Překonali ho pouze jednou, až v závěru utkání, a také proto prohrál Lasselsberger třetí duel extraligového semifinále 1:3. V sérii tak vedou 2:1 Pražané, čtvrtý zápas se hraje dnes od 17.00 znovu v plzeňské ČEZ Areně.

„Byli jsme svědky urputného utkání. Do čeho domácí praštili, tak jim tam nespadlo. Naštěstí pro nás,“ byl uznalý hostující asistent Jiří Kalous.

Předchozí výkony a statistiky slávistického maldíčka s maskou byly zapomenuty.

Které? Třeba průměr téměř čtyři góly na utkání ve vyřazovacích bojích, malá úspěšnost zákroků. „Celý tým pracoval suprově dozadu,“ chválil spoluhráče Furch.

Ale byl to on, kdo měl v rukou trumfy. Osmnáct sekund chybělo, aby vychytal svoji první nulu v play off. Nestalo se. „Šance jsme měli. Asi to chtělo více klidu a důrazu,“ litoval Michal Dvořák, jediný úspěšný plzeňský střelec. Jiní se neprosadili.

Ale ani hostující ofenzivní esa nezářila. Góly dávali ti méně známí. V první třetině Jelínek, ve druhé Micka. Oni určili, že také Slavia sebrala domácím zápas před vlastními fanoušky. „Slavii pomohly výborné zákroky Furcha,“ uznal domácí trenér Pavel Hynek.

Jediné, co se nezměnilo proti předchozím duelům, bylo video. Přesněji spolupráce sudích na ledě s videorozhodčím. Ten měl práci v 22. minutě.

Rozhodčí Milan Minář debatoval se svým kolegou téměř pět minut. Nakonec rozpažil a gól plzeňského útočníka Jana Kováře nebyl uznán. „Od toho tam je rozhodčí,“ nechtěl to více komentovat Dvořák.

PLZEŇ – SLAVIA 1:3

Muž zápasu: Furch.

Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1. Branky a nahrávky: 60. Dvořák (J. Kovář, Adamský) – 19. Jelínek (Sklenář), 29. Micka (Sloboda), 59. Bednář (Sloboda). Rozhodčí: Minář, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4, bez využití. Diváků: 7841.

Plzeň: Chábera (41. Francouz) – Nedvěd, Čakajík, Benák, Dresler, Cartelli, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Dvořák, J. Kovář, Adamský – Tomas, Kracík, Matějovský – Kubica, Kubalík, Laš. Trenér: Hynek.

Slavia: Furch – Kadlec, Drtina, Žižka, Kolařík, Sloboda, Vašíček – Bednář, Červenka, Tomica – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Micka, Jelínek, Čermák – Sklenář, V. Růžička ml., Doležal. Trenér: Růžička.