Po vítězství ve Štěnovicích porazili v úterý na klatovském hřišti na Rozvoji hokejisty SHC Klatovy.

SHC Klatovy – 
HC Škoda Plzeň 2:5

„Hrálo se kvalitní utkání. Plzeňští hráči se ukázali jako technicky zdatnější a hlavně efektivnější při proměňování šancí. Byli sportovnějším týmem. Ač neradi, musíme uznat, že zvítězili zaslouženě," uvedl za HC Klatovy Radek Mužík.

„V této fázi přípravy musíme vhodně nakombinovat různé tréninkové prvky. Takže na programu nesmí být jen běhání, které nebývá u hráčů moc oblíbené, ale zařazujeme také kolo, posilovnu a nesmíme zapomínat na hry. Fotbal patří jednoznačně mezi nejoblíbenější sporty," vysvětlil fotbalovou přípravu hlavní trenér HC Škoda Plzeň Michal Straka.

„Fotbal je pro mě skvělá forma odreagování. Hrál jsem ho jako malý kluk. Teď už mi nezbývá čas a k hokeji si na fyzičku ještě přidávám box. V Klatovech jsem hrál na pravé straně zálohy. Gól jsem sice nedal, ale určitě jsem jich na hodně přihrál," potvrdil útočník HC Škoda Plzeň Jan Schleiss, který je členem širšího hokejového reprezentačního výběru České republiky.

Zápas sledovalo více než 100 spokojených diváků, kterým se plzeňští hokejisté po zápase podepisovali. Pro autogram si došel také klatovský fanoušek plzeňské Škodovky Miroslav Mráz.

„Je super, že kluci do Klatov přijeli. Pro nás to byl zážitek vidět je u nás na trávníku," uvedl Mráz, který na zápasy do HM Arény pravidelně jezdí.

Branky: 71. Lejsek, 75. Zeman – 4. Polívka, 20. Kubalík, 58. Kracík, 67. Pulpán, 80. vlastní.
SHC Klatovy: Pacanda – Lejsek, Bouček, Kubík, Prokop, Nejdl, Vondryska, Tulačka, Topinka, Kubeš, Zeman, Houfek, Blumentrit, Bastl
HC ŠKODA Plzeň: Liška – Jeřábek, Pitule, Kubka, Lev, Schleiss, Moravčík, Holý, Kracík, Kubalík, Pulpán, Polívka, Sklenička
„Plzeňští hokejisté mají naplánované ještě další přípravné fotbalové zápasy, a to 21. května v Plzni-Košutka, 28. května v Radkovicích, 18. června v Žihli a 25. června v Merklíně," doplnil tiskový mluvčí HC Škoda Plzeň Pavel Pechoušek. ⋌